Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Совршената летна колекција на Пако Рабан

Лежерни креации за освежување на сезонскиот гардеробер….

По соработката со Линда Фароу, Пако Рабан сега се враќа на сцената со нова летна капсула колекција, наречена „Ciao Paco“. Придружниот lookbook ни претставува најдобри парчиња облека и додатоци во споредба со златните зраци на сонцето, што нè води да се радуваме на топлите, летни денови.

Создавајќи референци за спортскиот стил на седумдесеттите години, новиот асортиман се одликува со освежени дизајни tie-dye „Lose Yourself“ слоган што прекрасно стои на бакет шеширите и маиците со кратки ракави. Контрастот е претставен со драпирани дресови и кошули украсени со цветен „Liberty“ дезен, како и црно-жолти бикини и шорцеви за пливање. Покрај тоа, плетените парчиња и тениските ленти доаѓаат во форма на удобни панталони и фустани, а има и темни тексас фармерки и унисекс шорцеви.

Во галеријата под текстот можете да го видите целиот lookbook на Ciao Paco, додека сите парчиња се веќе достапни за купување.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Секоја боја има посебно значење, а според психологијата на бојата, нашата омилена нијанса може да открие многу за нашиот карактер и живот. Астрологот Мишел...

Green Tea

Артичоката е една од основните состојки на медитеранската исхрана. Овие фотогенични пупки се всушност еден вид на диво трнливо растение (чичка), иако честопати ги...

Fine Living

Томи Хилфигер и неговата сопруга, дизајнерката Ди Оклепо, купија луксузна вила во Палм Бич вредна 21 милион долари. Езерската вила е изградена во 2006...

Fool Moon

Албумот ќе биде посветен на нејзиниот развод! Одлична вест за обожавателите на Адел: извор близок до пејачката соопшти дека многу скоро ќе издаде нов...

Advertisement