Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Снежното време не ја спречува Ирина Шајк да се движи по улиците на Њујорк

Смело и многу стилско решение на познатиот модел…

Ирина Шајк веќе долго време не е само една од најпознатите и најуспешните модели од Русија, туку има стекнато и статус на вистинска икона во светски стил. Затоа, девојката е придружена со папараци не само на јавни настани, туку и на улиците во Њујорк, каде често се појавува со својата ќерка.

Новиот изглед на Ирина Шајк не беше исклучок. Забележана е во Њујорк додека се враќала со својата ќерка од градинка. Шајк избра кремаст „total look“ за прошетка (мора да признаете, доволно храбра за снежно време) – и буквално ги привлече погледите на сите. Комбинацијата на облека се состоеше од долго палто и широки палацо панталони од брендот Paris Georgia. Облеката ја комплетирала со црна класична ролка.

Црната капа на Ирина Шајк од украинскиот брендот Ruslan Baginskiy и помогна да го комплетира својот изглед. На нејзините нозе, манекенката носеше масивни црни чизми Bottega Veneta. Изгледот го заврши со заштитна маска и очила за сонце во невообичаена форма.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Досега најнеобичното доделување на Златните глобуси се случи во хотелот Беверли Хилтон. Немаше публика на 78-та церемонија на доделување на наградите од Холивудското здружение...

Cotton Club

Кетрин Зета-Џонс и Мајкл Даглас имаа чест да ја доделат една од најпрестижните награди на 78-от Златен глобус – онаа за најдобар драмски филм....

Green Tea

Сувото овошје е една од најконтроверзните намирници. Не само потрошувачите, туку и нутриционистите сè уште не можат да се согласат едни со други: дали...

Fine Living

Која е тајната на долготрајните и успешни бизниси? Очигледно, семејството што управува со хотелот Nishiyama Onsen Keiunkan во Кјото го знае одговорот на тоа…...

Advertisement