Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Снажна, заводлива и создадена за есен: Десет ружеви во боите на црвеното вино

Силната и многу заводлива боја на црвено вино е создадена за есенска шминка, а тоа ќе доминира на лицето, па затоа ќе биде доволно само суптилна шминка на очите и малку руменило на образите со убав мат тен.

Бојата на црвено вино се протега низ цела низа тонови кои одговараат на сите типови жени. Ружевите кои се движат од нијанси на презреани цреши до бојата на црвеното вино, бараат, пред сè, добра основа за да не се разлеваат и со цел да се задржи правилната форма што ја следи формата на усните.
Споменатите нијанси најдобро одговараат на бринетите, додека русокосите треба да изберат потопли, црвеникави тонови.

Сочните и богато пигментирани ружеви даваат смел и моќен впечаток, но ваквите силни нијанси не треба да бидат премногу светли затоа што може да изгледаат премногу агресивно.

Меѓу десетте ружеви во боја на црвено вино што ги издвоивме во галеријата со фотографии на почетокот на текстот, пронајдете ја вашата сенка која ќе ви ја зачини есенската шминка.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Омлетот е едно од јадењата што може да се подготви на илјадници начини, секој има свој начин, некоја тајна состојка што го прави уште...

Fool Moon

Според количината на љубоморни испади, во споредба со другите знаци, Вагите се наоѓаат на средина. Дозата на љубомора кај Девиците е под просекот додека...

Cotton Club

Патики A + P LUNA ROSSA 21 се специјално дизајнирани за тимот на Луна Роса Прада Пирели. Сите со нетрпение го очекувавме следното поглавје...

Fool Moon

Пејачката Ријана е повторно среќно заљубена. Избраникот на поп дивата е раперот A$AP Rocky, со кого е пријателка подолго време. Минатиот викенд, парот беше...

Advertisement