Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Слип фустан + каубојки – совршена комбинација за кул лето од Кендал Џенер

Слип фустаните одамна стекнаа статус на „вечни класици“ и предмети за инвестирање.

Ова се должи на фактот дека се вклопува во секој стил, вечерен или секојдневен. На вечерни излегувања може да се носи со грациозни чевли или сандали со стилето потпетица, и секојдневно – со „машки“ блејзер, груби чизми или патики. Сепак, Кендал Џенер излезе со друга интересна комбинација.

На една класична работа, моделот додаде друга со ист статус – каубојски чизми. Ова е совршен начин да стилизирате свилен фустан за да го вклопите во лежерен изглед.

Овој стајлинг е на многу начини поврзан со стилот на гранџ од 90-тите, кога беа комбинирани најнеочекуваните работи. Во исто време, сè уште изгледа посвежо и поинтересно од веќе малку излитената комбинација со груби „воени“ чизми. И последниот детал била минијатурна „багет“ чанта – исто така модел кој ја стекна својата популарност кон крајот на 90-тите.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Секоја боја има посебно значење, а според психологијата на бојата, нашата омилена нијанса може да открие многу за нашиот карактер и живот. Астрологот Мишел...

Green Tea

Артичоката е една од основните состојки на медитеранската исхрана. Овие фотогенични пупки се всушност еден вид на диво трнливо растение (чичка), иако честопати ги...

Fine Living

Томи Хилфигер и неговата сопруга, дизајнерката Ди Оклепо, купија луксузна вила во Палм Бич вредна 21 милион долари. Езерската вила е изградена во 2006...

Fool Moon

Албумот ќе биде посветен на нејзиниот развод! Одлична вест за обожавателите на Адел: извор близок до пејачката соопшти дека многу скоро ќе издаде нов...

Advertisement