Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Скандинавка со беспрекорен стил: 4 модни тајни на Пернил Тејсбаек

Пернил Тејсбаек, е ултимативна scandi it – девојка, открива за Net-a-Porter кои модни правила не смееме да ги кршиме по секоја цена.

  1. Посебна летна и зимска гардероба

Сортирајте ја целата облека од плакарот во две групи, онаа за потоплите и оние за постудената сезона. Оваа тактика ќе ви даде подобар преглед на парчињата што ги имате за да уживате повеќе во нив и да создадете покреативни комбинации.

  1. Ризикувајте!

Додека првиот совет бара категоризирање на облеката, вториот ве замолува да го направите спротивното. Облечете го вашиот вечерен фустан преку фармерки и ролка! Излезете во тренерки и потпетици! Со промена на контекстот на некое парче можете да постигнете супер облека, пробајте!

  1. Не потценувајте накит

Накитот има прекрасна способност да го трансформира денот во ноќен изглед, и може целосно да ја трансформира здодевната облека. Инвестирајте во интересни парчиња и во никој случај не ја потценувајте нивната моќ!

  1. Знајте кои работи стојат добро на вас

Слепо следење на трендовите без да се земе предвид обликот на вашето тело, никогаш нема да ве претвори во икона за стил, напротив. Научете што ви одговара и не правете компромис за тоа бидејќи на крајот нема да се чувствувате добро ниту во вашата кожа. Мантрата која никогаш не смеете да ја заборавите е: „удобноста носи самодоверба“.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Ако бившиот веќе не гледа заедничка иднина со вас, тоа ќе го сфатите кога ќе се сретнете, а тој едвај ќе ве погледне, кога...

Route 66

Jeep Wrangler со текот на времето „прерасна“ во софистицирана машина и би било интересно ако Американците воведат помала теренска верзија, како што е визијата...

Fool Moon

На десетгодишнината од веридбата на Кејт Мидлтон (38) и принцот Вилијам (38), британските медиуми објавија помалку познати детали од времето кога војводата и војвотката...

Green Tea

Ако сакате вкусна супа богата со хранливи состојки и лесна за подготовка, ова е вистинскиот рецепт за вас. Сè што ќе ви треба се...

Advertisement