Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Сиена Милер го прифати трендот на ласкави фустани со шлиц и „падна“ на пудра синиот модел со потпис на бренд кој го обожава и Кејт Мидлтон

Англиската актерка Сиена Милер со својот изглед ја краси премиерата на серијата „The Sandman“ на Нетфликс, која се одржа во Лондон. Британската ‘it’ девојка го привлече вниманието во елегантен фустан со провокативно деколте, со што уште еднаш докажа дека со причина ја нарекуваат кралица на бохо стилот…

Сиена Милер, 40-годишната британска актерка, е една од оние чиј стил едноставно го обожаваме, а успеа уште еднаш да ја воодушеви модната јавност во издание кое комбинира жешки трендови и бескомпромисна елеганција.

Премиерата на новиот адут на Нетфикс „The Sandman“ се одржа во британската престолнина и собра бројни лица од светот на филмот и шоубизот. Меѓу нив беше и актерката Сиена Милер, која изгледаше неверојатно стилски во плетен фустан со „пуф“ ракави во светло сина нијанса.

Станува збор за модел кој пристигнува со потписот на омилениот бренд на трендсетерите Self – Portrait. Нивните креации веќе ги видовме на војвотката Кејт Мидлтон и супермоделот Џиџи Хадид, а сега ја освоија и кралицата на боемскиот стил.

Фустанот со долги ракави во форма на ѕвонче, изработен од пудра сино лурекс, е украсен со исечоци под бистата кои му даваат дополнителна доза на секси, а горниот дел во форма на машна со шлицови и деколте во облик на срце.Цената на ова модно парче е 370 фунти.

Ѕвездата од серијата „Анатомија на скандал“ ја искомбинирала со бела чанта „Cleo“ со потпис на познатата италијанска куќа Prada, а чевлите ги прилагодила и на бојата на чантата, па се одлучила за бели сандали со прерамки со потпис од брендот The Row.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Денес овој плоштад повторно блесна, а благодарение на граѓаните и властите кои го зачуваа неговиот историски шарм и автентичност, ја носи титулата најголем средновековен...

Green Tea

И покрај тоа што веќе е во шестата деценија, сепак изгледа многу подобро од многу девојки во триесеттите години. Никол Мичел Марфи, поранешна манекенка...

Route 66

Во текот на изминатите три години од своето основање, Little Car Company со седиште во Велика Британија се прослави со создавање прекрасни, рачно изработени...

Fool Moon

Актерката Скарлет Јохансон (37) е на одмор со пријателите и сопругот Колин Џост на јахта во Хемптонс, а во оваа прилика познатата русокоса предизвика...

Advertisement