Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Се врати миланскиот street-style: Боите, текстурите и минимализмот се сите тука

Миланската модна недела оживеа, физичките ревии се вратија во фокусот и уличниот стил, особено за иновативните комбинации, бои и мотиви што ги обоија улиците на овој прекрасен италијански град.

Публиката се врати во емисиите, но пред тоа прошета по улиците на Милано и го привлече вниманието на фоторепортерите во стилот на улицата.

Сивиот минимализам со детали од тантела е идеален фустан за сите сезони.

Giovanna Battaglia ја избира темно розовата воја, но кројот е хармоничен, едноставно и практично.

Една боја од глава до пети и високи чизми најавуваат сончева есен.

Инспиративни перници – големи пуфкасти рамена, мек текстил и романтични пастели.

Обемен trenchcoat како симбол на есенската елеганција и класика.

Црното е секогаш одлично, па дури и подобро со големи свилени машни.

Деловна класика за модна ревија, со потпис на италијанска елеганција.

Диско трендот на златни чизми и светкави фустани им дава допир на луксуз на сивите улици.

Ако не е злато, тогаш барем шарена кошула која го крева расположението.

Карираното е класично, но засилено со црвено изгледа уште подобро.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Светли бои како портокалова, тиркизна и розова, симетрија, носталгија за минатото во старите возови, телефонски штандови и заборавени сообраќајни знаци, хотели и светилници …...

Fool Moon

За разлика од другите хороскопи, бурманскиот хороскоп се потпира на денот во неделата кога сте родени наместо на годината. Астрологијата постои скоро онолку време...

Cotton Club

Креативната директорка на брендот Шанел, Вирџинија Виар, научи многу од нејзиниот учител Карл Лагерфелд, вклучително и создавање бестселер што ќе лови илјадници девојки ширум...

Four Seasons

Познатата водителка Елен Деџенерес и нејзината сопруга Порша де Роси наскоро повеќе нема да бидат соседи на принцот Хари и Меган Маркл во Монтесито,...