Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Секси гламур во режија на Џенифер Лопез! Сите паднаа во втор план кога таа се појави во убиствен фустан со шлиц кој малку и остава на имагинацијата…

Не е тајна дека каде и да се појави, актерката и пејачка Џенифер Лопез секогаш е главна атракција. Познатата латино дива создаде сопствена линија на чевли во соработка со брендот Revolve, а официјалното претставување на колекцијата се одржа во Беверли Хилс. Овој моден настан не го пропуштија многу познати фаци, но сите паднаа во втор план кога се појави главната ѕвезда на вечерта. Наградуваната музичарка, актерка и претприемач ја разгоре фантазијата во фустан со провокативни шлицови, покажувајќи издлабена фигура и витки нозе што ќе ги завидат нејзините многу помлади девојки…

Џенифер Лопез е жена со многу таленти – покрај музиката и глумата, познатата латино дива не ја крие љубовта кон чевлите, а овој пат ја претвори во соработка со брендот Revolve.Познатата 53-годишна актерка и американскиот бренд одржаа гламурозна забава во Лос Анџелес по повод лансирањето на линијата обувки, а целото внимание го украде Џеј Ло, која избра еднo од најспектакуларните досегашните изданија.

Пејачката на хитот „Love Don’t Cost a Thing“ секогаш се облекува складно со пригодата – со цел да се осигура дека сите погледи се вперени во неа, а истото го направи кога се појави во метализиран сив фустан со плисиран долен дел и вртоглав процеп.

Горниот дел беше направен од две асиметрично поставени парчиња ткаенина кои ги покриваа нејзините гради и дел од торзото, а обемното здолниште имаше длабок шлиц до бутовите што ги откриваше нејзините затегнати нозе, како и сребрени штикли со прерамки на платформа од Revolve, кои ги дизајниран.

Храбриот фустан со едно рамо дополнително ги истакна нејзините препознатливи и женствени атрибути, а за креацијата е заслужна дизајнерката Џулиен Мекдоналд.

Ѕвездата на филмот „Свадба со пушка“ носеше сив краток капут со долги ракави од пердуви од брендот David Koma преку фустанот, а гламурозниот изглед го заокружи со пуштена коса, излижана од лицето и висечки златни обетки.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Пејачката Лана Дел Реј беше уловена од папараците на плажа во Рио де Жанеиро, а во преден план е нејзиниот изглед кој многу се...

Green Tea

Ако сте работеле неуморно цел живот за да станете еден од најбогатите луѓе на планетата, ќе ви биде простено што сакате да забавите, да...

Cotton Club

Познатата оскаровка Џесика Честејн изгледаше одлично пред студиото на NBC во Њујорк. За снимањето на Today Show, 46-годишната актерка се одлучи за комбинација на...

Fool Moon

Познатиот холивудски актер и заводник Ал Пачино чека дете со својата девојка Нур Алфала, која е во осмиот месец од бременоста. Оскаровецот (83) и...

Advertisement