Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

СЕГА МОЖЕТЕ ДА МИРИСИТЕ КАКО РАФАЕЛ НАДАЛ ЗА 42.000 ДОЛАРИ…

Минатата година Рафаел Надал дебитираше со својата прва колекција на парфеми во соработка со луксузна куќа за парфеми.

Колекцијата од три парфеми „In All Intimacy“ е развиена со куќата на високата парфимерија  Henry Jacques и сопругата на Надал, Марија Перело. Сега, брендот ги прави мирисите достапни во поинаква форма преку пакувањето со потпис „Clic-Clac“, кое е направено од титаниум и за прв е лансирано во 2021 година.

Ограничен на само 120 парчиња, новиот Clic-Clac ја вкрстува спортската елеганција, со неонско жолта апстрактна линија што му оддава почит на тениското наследство на Рафаел, заедно со мирисниот вкус на брендот.

Сите три парфеми на Надал — Rafael Nadal No. 1, Rafael Nadal No. 2,и Maria Perello-ќе бидат достапни во формат Clic-Clac. Според брендот, колекцијата „In All Intimacy“ била инспирирана од врската на Надал и неговата сопруга со Медитеранот и нивната домашна база Мајорка, Шпанија. Секој мирис вклучува ноти на цвет од портокал, мајчина душица, лаванда, јасмин, цитрус и бергамот.

Во меѓувреме, Надал, исто така, неодамна се најде на насловните страници кога објави дека нема да се натпреварува на овогодинешниот турнир Ролан Гарос, кој го освои рекордни 14 пати. Тој, исто така, открива дека 2024 година веројатно ќе биде последната година од неговата кариера.

Парфемите Clic-Clac се достапни во бутиците на  Henry Jacques по цена од 41.900 долари.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Пејачката Лана Дел Реј беше уловена од папараците на плажа во Рио де Жанеиро, а во преден план е нејзиниот изглед кој многу се...

Green Tea

Ако сте работеле неуморно цел живот за да станете еден од најбогатите луѓе на планетата, ќе ви биде простено што сакате да забавите, да...

Cotton Club

Познатата оскаровка Џесика Честејн изгледаше одлично пред студиото на NBC во Њујорк. За снимањето на Today Show, 46-годишната актерка се одлучи за комбинација на...

Fool Moon

Познатиот холивудски актер и заводник Ал Пачино чека дете со својата девојка Нур Алфала, која е во осмиот месец од бременоста. Оскаровецот (83) и...

Advertisement