Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Ролс Ројс во аудио сферата

Брендот Bowers & Wilkins ја освежи својата иконска колекција Дијамант од серија 800 со врвни звучници…

Четвртата генерација Дијамант од серијата 800 повторно се состои од седум модели, кои вклучуваат двонасочен звучник 805 D4 за под, 804 D4, 803 D4, палета на модели од три насоки 802 D4 и сосема нов модел на под 801 D4. Најзабележителното освежување доаѓа во форма на нов систем за биометриска суспензија што ги заменува конвенционалните облоги за платно. Според компанијата, овој детал ги подобрува перформансите на звучникот, намалувајќи го воздушниот притисок предизвикан од конвенционалните елементи, емитувајќи глобално почист звук. Ажурираната линија од серијата 800 добива и драјвери за опсег со среден и бас Continuum Cone, кои додаваат јасност и прецизност на секој звук. Колекцијата, исто така, добива Bowers & Wilkins FST, што е полимерен прстен околу возачот од средна класа, што го подобрува минливиот одговор и избегнува „обојување“ на звукот.

Кога станува збор за дизајнерските промени, стилот сега вклучува два алуминиумски делови. Елементите од средната класа се издвојуваат од остатокот од кабинетот за звук, а покрај тоа, Твитерот на Цврсто тело на звучниците, исто така, го доби своето освежување. Создаден од едно парче алуминиум, сега има продолжен систем за цевки што му помага да произведе уште поотворен звук со висока фреквенција.

Bowers & Wilkins, исто така, воведоа три сосема нови бои во серијата 800. Куќиштето на стерео моделите 805 D4 и 804 D4 се состои од дизајн со „обратна обвивка“, која првпат беше лансирана пред шест години исклучиво за најголемите модели за на под. Компанијата, исто така, додаде и четврта завршница на серијата Satin Walnut, кој се приклучува на постојните опции Gloss Black, White and Satin Rosenut.

Rolls Royce of the audio realm

Кога станува збор за цените, 801 D4 се наоѓа на самиот врв на опсегот со цена од 35.000 долари. Моделите на подот 802 D4, 803 D4 и 804 D4 чинат 26.000 долари, 20.000 долари и 12.500 долари. На крајот, можеме да нагласиме дека новата серија звучници е достапна за купување од 1 септември во избрани продавници.

Rolls Royce of the audio realm
Rolls Royce of the audio realm
Rolls Royce of the audio realm
Rolls Royce of the audio realm

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Многу сопственици на куќи денес, барем оние што можат да дизајнираат свој дом, избираат винарски визби како една од клучните простории… Кога треба да...

Wall Street

Просторот за криптовалути сега вреди над 2 трилиони долари, и сите од производители на автомобили од висока класа до луксузни туристички компании се борат...

Fool Moon

Пинк често се смета за женствена, несериозна, нежна, романтична … но низ историјата ја носеа моќни жени кои беа незаборавни во фустани во различни...

Cotton Club

Новиот простор од 800 квадратни метри ќе го содржи најдоброто од овој бренд, вклучувајќи колекции Ready-to-Wear, чанти, чевли и додатоци. Исто така, ќе содржи...

Advertisement