Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Розови Гучи доколенки и црвени штикли – само Сара Џесика Паркер може да си приушти таква комбинација

Актерката избра многу необичен стајлинг!

Сара Џесика Паркер сака да комбинира светли бои, необични отпечатоци и стилови. Вчера, sвездата од серијата „Сексот и градот“ го помина целиот ден во својата продавница за чевли во Њујорк (актерката создава чевли под името SJP), избирајќи многу необична облека за работа.

Главниот детал на изгледот, кој веднаш паѓа во очи, се високите чорапи Lama GG од марката Гучи во тренди боја на оваа сезона – розовата. Во пар светли чорапи, Сара избра црвени чевли со високи потпетици од сопствената колекција SJP.

Сара Џесика дополнително ја истакна својата љубов кон комбинацијата на дисонанца со необична мешавина од фустан со цветен принт и карирана кошула. За малку да го „смири“ стајлингот, актерката избра минималистички капут во маслиново боја, и ги стави сите потребни работи во голем црн ранец.

Последниот допир беа „брендирани“ очила за сонце и најпотребниот додаток на нашето време – маска за лице. Маската изгледаше исто така многу необично – со лесен отпечаток и масивен ланец.

Страста за необични комбинации на работи и додатоци несомнено ја прави Сара Џесика Паркер многу слична на нејзината хероина Кери Бредшо. Да потсетиме, актерката ги потврди гласините за продолжението на филмот „Сексот и градот“ во јануари годинава. Со нетрпение го очекуваме продолжувањето на култната серија и, се разбира, новите стилови на хероината.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Понекогаш животот може да биде тежок и да ви задава разни искушенија, камшикувајќи ве од сите страни, што прави да се чувствувате вознемирено и...

Fine Living

Сместен во приватна шума и близу до платформата за слетување на хеликоптер, имотот се истакнува по многубројните објекти. Се вика Барнхаус и е оддалечен...

Cotton Club

Пепелашка и Црвенкапа во маѓепсаниот Версај! Марија Грација Чиури, дизајнер на модната куќа Диор која секогаш создава облека што пренесува единствена порака и ја...

Fool Moon

“Иднината ни припаѓа на сите нас. На мојата ќерка. На моите деца. На нас. На жените. На секого. На тебе”. По повод Денот на...

Advertisement