Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Ријана само што ја покажа совршената летна облека

Ријана ужива во топлото време и пролетните денови ги поминува на холивудските ридови. Папараците ја снимале убавицата од Барбадос додека одела по намирници, а нашето внимание го привлече нејзината облека на која пишува: „Лето е!“

Ријана носела шарена кошула со дезен на палма, што доаѓа од соработката на Селин Хом и американскиот уметник Тајсон Ридер. Овој отпечаток е всушност копија на едно од неговите уметнички дела наречено Autobahn.

Ова не е единственото машко парче облека што Ријана го додаде на нејзиниот изглед, бидејќи носела пар розови боксерки кои се гледаат под нејзиното искинато тексас мини здолниште.

Притоа се забавувала со модни додатоци, носејчи пар очила за сонце Versace и сандали Amina Muaddi со златни нараквици околу глуждовите.

Дали сте во искушение да го копирате овој изглед за вашиот следен собир во парк?

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Ниту едно чувство не е толку моќно и евокативно како мирисот… Мирисот на око може да предизвика спомени од минатото, да ве потсети на...

Cotton Club

74-тото доделување на филмската награда BAFTA (British Academy Film Awards) се одржа на 10 и 11 април во Лондон. Поради пандемијата коронавирус, церемонијата се...

Green Tea

Потекнува од древна Кина! Комбуха е пијалок кој настанал пред 2.000 години во Кина, каде се сметал за еликсир на бесмртност и живот. Овој...

Fool Moon

Дали вашата сродна душа сонува за вас – ова се знаците на кои треба да обрнете внимание! Дали сте се сретнале со сродната душа...

Advertisement