Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Ријана најавува враќање на Ревијата Savage x Fenty

Ревијата Savage x Fenty ќе се одржи наскоро и станува подобро од кога било.

Во објавено видео, Ријана ја објави веста за претстојната ревија на Savage x Fenty, во кое ќе учествуваат многу големи имиња. Пејачката – чии екстравагантни шоуа создадоа некои од најозборуваните модни моменти во последниве години – ги откри деталите за спектаклот што ќе се одржи на 2 октомври и ќе се емитува на Интернет.

На видео споделено на Инстаграм профилот на брендот, Ријана откри дека шоуто ќе се емитува исклучиво на Amazon Prime. Пејачката ја откри и темата на шоуто, кое ќе оди под слоганот „извини не жалам“ – и ќе содржи музика од некои од најпознатите уметници во светот – ќе се појават Тревис Скот, Мигел, Росалија, Бад Бани, Мастард, Роди Рич и Ела Маи.

Покрај овие музичари, има многу други луѓе од А листата кои ќе се појават на модната писта. Следниве имиња се потврдени досега; Лицо, Деми Мур, Кара Делевин, Бела Хадид, Вил Смит, Кристијан Комбс, Ирина Шајк, Биг Шон, Парис Хилтон, Нормани, Рико Нести, Чика, Ерика Џејн, Лора Хариер, Палома Елсесер, Шеа Коли и Џада Хал.

На минатогодишната ревија, Ријана докажа дека различноста на пистата секогаш остава одличен впечаток. Таа стана позната по тоа што создаде разновидна и зајакнувачка модна колекција и презентираше модна ревија која е далеку од некои од традиционалните презентации на долна облека, кои беа критикувани поради недостаток на разновидност, особено во женските типови на тело.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Мерилин Монро своевремено беше Норма Џин, а клучниот чекор во нејзината трансформација во икона за убавина и сексапил е благодарение на нејзиниот шминкер Алан...

Fool Moon

Добро, постои можност вашите последни неколку месеци да сте биле најстраствени досега, а можеби и повеќето напалени … досега. Од друга страна, можеби вашето...

Fool Moon

Клаудија Шифер доби голема чест – создадена е нова кукла Барби според нејзиниот лик! Како дел од роденденот на супермоделот (таа наполни 50 години...

Cotton Club

Кога конечно ќе се соочиме со фактот дека потоплиот дел од годината дојде и помина, конечно можеме да се свртиме кон сите убавини на...