Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Ријана лансира нова машката линија на Savage x Fenty

По големиот успех во светот на жените брендот Savage X Fenty полека го освојува и машкиот пазар за долна облека. Кристијан Комбс се појавува како заштитно лице на колекцијата и како соработник. Целта на Ријана за оваа колекција била да созададе машка долна облека која секој може да ја носи.

Колекцијата на долна облека за мажи ќе биде претставена на салонот на брендот на 2 октомври. „Сакав да направам колекција на машка облека што секој може да ја носи“, додаде Ријана во изјавата. „И откако Кристијан направи толку одлична работа на модната ревија во 2019 година, бев облечена во машка облека, знаев дека ни треба тој да ни помогне да ја создадеме колекцијата.

Новата линија вклучува 11 парчиња: разни боксери со логото Savage x Fenty, како и свилени пижами, преголеми смокинг и сатенски панталони со принт. Цените се движат од 13 до 70 долари.

Колекција „Savage X Fenty Show Vol. 2 ”, премиерно ќе биде прикажан на Prime Video. Каде ќе настапат многу познати модели и уметници како Бела Хадид, Кара Делвин, Лицо, Вилоу Смит, Ирина Шајк, Парис Хилтон и Деми Мур.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

По кратка пауза поради коронавирусот, Меланија Трамп повторно му се придружи на сопругот на претседателската турнеја. Како и секогаш, таа го поддржа својот сопруг...

Cotton Club

Комбинациите на облека на sвездите на уличниот стил имаат многу да ни кажат за модата и трендовите секоја сезона, а тоа не се однесува...

Fool Moon

Серијата „Сексот и Градот“ својата прва епизода ја емитуваше за 6 милиони гледачи ширум светот на 6 јуни 1998 година. Со текот на времето,...

Fine Living

Statement лустерите се хит дизајн за ентериер веќе некое време. Ова се раскошни висечки уреди кои го осветлуваат и разубавуваат домот. Лустерите некогаш се...

Advertisement