Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Продолжението на долгоочекуваниот серијал „Sex and the City“ е во полн ек, а нашата омилена колумнистка сега има неколку нови афинитети…

Се надеваме дека наскоро ќе откриеме што се сменило во животот на Кери Бредшо, Миранда Хобс и Шарлот Јорк, бидејќи официјалниот датум на излегување на оваа мини серија наречена „And Just Like That…“ сè уште е непознат.

Засега имавме можност да видиме мини тизер, кој ништо не ни откри, но затоа има бројни фотографии од снимањето!

Она што дефинитивно привлече внимание во врска со овие фотографии се стајлинзите, кои се прилично различни од оние на кои сме навикнати кога славната четворка (а, сега три) е во прашање.

За жал, Патриша Филд – костимографката коај била задолжена за стајлингот на нашите сакани пријатели од Менхетен, веќе нема никаква врска со серијата.

Второ за жал: горенаведените информации се крајно очигледни, и како што објавија некои списанија за живот: и срцепарателни!

Навистина е така. Облеката што ја носат Кери, Миранда и Шарлот изгледа неевтентично, многу покласично и очекувано. Едноставно: сето тоа веќе го видовме на сите други хероини во сите други серии.

Срцепарателно, навистина.

Најтажната работа за крај. Кога станува збор за одделот за обувки, тешко е да говориме понатаму. Фактот дека за повеќето од нас е првата љубов на Кери и нејзиното откривање на прекрасниот свет на Маноло Бланик чевлите. За жал тоа е веќе минато, но сепак тешко да се заборават.
Едноставно кажано, ликот на Кери во овие тенки, совршено женствени, елегантни и секси потпетици, има совршена паралела со нејзиниот целосен карактер.

Додуша, можат да бидат и претежно досадни, па дури и несмасни, очекувани и класични чевли, кои таа ги носи во продолжение на своите авантури, да имаат врски со нејзиниот сегашен карактер, и несомнено нови и различни афинитети, но навистина се надеваме дека не.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Оскаровката Хали Бери е во шестата деценија од животот, а ние ја откривме тајната на нејзиниот неверојатен изглед. Традиционално се очекува од холивудските ѕвезди...

Fool Moon

Кристина Агилера има убав глас, но лоша репутација, а доказ за тоа се многуте тепачки во кои била вклучена пејачката. Кристина Агилера стана светски...

Four Seasons

И покрај високо развиениот банкарски систем на Швајцарија, нејзините жители ретко користат картички за плаќање и претпочитаат готовина. Штом некој ќе ја спомне Швајцарија,...

Cotton Club

Што да се даде на девојката која има сè? Една опција – исклучително ретка чанта HERMES BIRKIN. На 10 август Крис Џенер на својата...

Advertisement