Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Пристигна новата секси колекција на Амина Муади за Фенти

Ријана, најбогатата музичарка, попозната по својата работа на сопствениот бренд Fenty во последниве години, и омилената дизајнерка на чевли Амина Муади, уште еднаш ги здружија нивните креатини потенцијали и ја лансираа втората колекција чевли на Amina Muaddi for Fenty.

Амина Муади е романско-јорданска дизајнерка со љубов кон италијанските вештини за чевларство. Нејзините модели се препознаваат по карактеристичната потпетица што се шири кон долниот дел (наречена и „кубистичка верзија на Дорскиот столб“), а ги носат, меѓу другите, Ријана, Дуа Липа, кланот Кардашијан-Џенер, принцезата Ранија од Јордан и бројните Инстаграм инфлуенсери. За ексклузивноста на нејзините креации сведочи и фактот дека таа обично објавува само една колекција годишно.

Со оглед на современата естетика на Фенти, кое Ријана, ненадмината во нејзиниот смел стил, го води како извршен директор и уметнички директор, не е изненадување што препознатливите „стаклени чевли“ на Амина Муади во соработка со Фенти го отворија патот за поинаков фетиш: bondage. Совршен предмет на желба во новата колекција доаѓаат во елегантен црн, сензуален розов сатен и интригантна сина машна, со веќе препознатливите ремени за врзување и вртоглавата пета како наклонет столб инспириран од индустријата и архитектурата. Овие секси чевли се создадени за самоуверени, женствени и бестрашни жени, исто како и самите дизајнери, и тие се на нашата листа на желби за оваа празнична сезона (иако дотогаш сигурно ќе се распродадат).

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Дали стигнавте до крајот на Нетфликс? Дали сте ги прочитале оние неколку книги што порано не работеле? Социјалниот живот е мртов, но тоа не...

Cotton Club

Американската марка Michael Kors Collection продолжува да соработува со врвниот модел Бела Хадид. Овој пат, омилена кај сите е свечената празнична колекција, која ја...

Cotton Club

Неконвенционалното решение на Кајли Џенер за оние кои се подготвени за светли стајлинзи! Судејќи според најновите фотографии на Инстаграм, Кајли Џенер започна со активни...

Cotton Club

Со нивната бохо-шик привлечност, торбите од антилоп беа потврдени меѓу најпосакуваните модели на сезоната есен / зима. Дали сте подготвени да изгледате како хероините...

Advertisement