Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Предмет на дискусија: Нова Louis Vuitton чанта во форма на авион

Многу луѓе ширум светот се „раштракани“ од своето разбирање за модата, верувајќи дури и на оние авангардни парчиња, чија корисна цел останува сосема непозната…

Едно од тие парчиња е необичната чанта Louis Vuitton, која е толку чудна, што практично успеа да предизвика силни мислења кога се појави, особено на Твитер. Слободно можеме да кажеме дека дефинитивно ќе им се допадне на љубителите на авиони, а особено на сите нас, кои како деца, сонувавме за гламурозниот живот на пилот или стјуардеса. Новата чанта е дел од машката колекција есен/зима 2021 година и чини неверојатни 39.000 долари, што е бизарно како неговата необична форма.

Бројни модни уредници и љубители на мода ја бранеа чантата, тврдејќи дека не треба да се гледа од чисто утилитарна, туку од уметничка перспектива. Создадено како дело на Виргил Абло, тоа е дел од неговата шеста колекција за познатиот бренд, наречен Ebonics. Чантите во колекцијата го вратија на сцената слоганот Tourist vs Purist, на кој беше посветен Абло кога за прв пат стигна до креативниот кормилар на брендот во 2018 година.

Како што објаснува Абло: „Тоа е мојот принцип за мојот поглед на светот кога творам. Турист е оној кој е подготвен да научи и сака да ја види Ајфеловата кула кога ќе дојде во Париз. Пурист е личност која знае целосно за сè. Сепак, зад длабокото значење на оваа поетска изјава, можеме да се согласиме дека авионската чанта е интересна, иако е малку глупава.

Што би можеле да спакувате во неа и каде би ја однеле, особено имајќи во предвид фактот дека е наменета за мажи, одлучете сами…

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Веќе може да ги следите трендовите што ќе преовладуваат во текот на следните неколку месеци! Температурата постојано се зголемува и сончевите денови станаа дел...

Green Tea

Експертите истакнуваат – Ова се најкорисните витамини и минерали за вашето тело! Важно е нашата диета да е богата со витамини и минерали, а...

Fool Moon

Холивудската звезда која светот ќе го освои со филмот „Доручек кај Тифани“, „Празник во Рим“ и „Сабрина“, по многу работи беше единствена и предизвикуваше...

Fine Living

Куќата е дизајнирана од мајката на пејачката, Тиш Сајрус. Мајли Сајрус е без сомнение една од најуспешните пејачки од својата генерација, која предизвика бројни...

Advertisement