Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Првата лиценцирана Bugatti маса за билјард конечно на пазарот

Најјексклузивниот модел достапен во моментов, украсен со исклучителни јаглеродни влакна, алуминиум, титаниум и кожа, сега е подготвен за испорака до клиент во САД.

Најавени на почетокот на оваа година, Bugatti и Ixo® ( ги здружија силите за да претстават нов производ начин на живот на Bugatti, сложено дизајнирана маса за билијард Колекцијата Bugatti Lifestyle продолжува да се проширува со додавање на Bugatti Pool Table што ги одразува највисоките квалитети во хиперспортските автомобили на марката изработени во Молшајм, Франција. Остроумниот клиент од САД ќе ја добие првата официјално лиценцирана Bugatti Pool Table со уникатна чинија, украсена со иконското лого на EB и гравура со детали за бројот на единицата 1/30, илустрирајќи ја нејзината реткост.

The Very First Bugatti Pool Table Is Ready for Delivery
The Very First Bugatti Pool Table Is Ready for Delivery
LuxExpose First_Bugatti_Pool_Table_8
LuxExpose First_Bugatti_Pool_Table_9
LuxExpose First_Bugatti_Pool_Table_10
LuxExpose First_Bugatti_Pool_Table_7

Пред испораката во Соединетите држави, шпанскиот производител IXO® го фотографираше своето ремек -дело, заедно со Bugatti Divo што служеше како визуелна инспирација, во десетгодишната Ciudade da Cultura Galicia во Сантијаго де Компостела – импозантна структура на геометриски и проточни форми дизајнирана од познати Американскиот архитект Питер Ајзенман.

За придружба на масата за базен во Bugatti, исто така, се развиени комплементарни артикли. Држач за на ѕид, изработен од карбонски влакна, исто така, со 13-инчен екран на допир со висока резолуција за да ги следи резултатите и да ги контролира работата на масата и светилките од далечина. Сигналите за базенот од јаглеродни влакна располагаат со анодизирани алуминиумски краеви, обработени со CNC, кои се формирани во ист дизајн како и копчињата на Bugatti Chiron и Divo.

The Very First Bugatti Pool Table Is Ready for Delivery

Клиентите се во можност да нарачаат целосно прилагодени маси за базени „Бугати“, избирајќи индивидуални бои од јаглерод и кожа за да формираат сопствено парче лична уметност.

The Very First Bugatti Pool Table Is Ready for Delivery
LuxExpose First_Bugatti_Pool_Table_11

Повеќе од 12 години, шпанската компанија IXO® е препознаена како една од водечките производители на јаглеродни влакна и е синоним за незаменливо внимание на детали, изработка и ексклузивност. Благодарение на маестралната грижа и експертиза во областа на инженерството, квалитетот постигнат од IXO® е нешто извонредно. Со најдобрите индустриски процеси, IXO® меша посветени занаети со врвни материјали за да создаде луксузни и ексклузивни предмети, препознаени како вистински уметнички дела. Затоа, IXO® е совршен партнер за Bugatti да го прошири делот за животниот стил на својот бренд.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Многу сопственици на куќи денес, барем оние што можат да дизајнираат свој дом, избираат винарски визби како една од клучните простории… Кога треба да...

Wall Street

Просторот за криптовалути сега вреди над 2 трилиони долари, и сите од производители на автомобили од висока класа до луксузни туристички компании се борат...

Fool Moon

Пинк често се смета за женствена, несериозна, нежна, романтична … но низ историјата ја носеа моќни жени кои беа незаборавни во фустани во различни...

Cotton Club

Новиот простор од 800 квадратни метри ќе го содржи најдоброто од овој бренд, вклучувајќи колекции Ready-to-Wear, чанти, чевли и додатоци. Исто така, ќе содржи...

Advertisement