Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Првата дама на Америка го облече тоа што ѝ кажале, но на свој начин: Модниот стил на Џил Бајден е малку ексцентричен!

Не е тајна дека секоја прва дама на Америка има тим од луѓе кои се грижат за тоа што носи, каква е нејзината фризура, за што зборува и со кого се дружи. Џил Бајден не е исклучок, бидејќи зад себе има неверојатно добри стилисти.

Тимот стилисти на Џил секогаш избира едноставни и елегантни комбинации, фустани до јакни и јакни со класичен стил.

<p>Džil Bajden ovih dana vredno radi i obavlja sve dužnosti prve dame Amerike</p>

Овој пат тоа беше бел фустан, со едноставен крој и мека розова јакна.

Сепак, вниманието на сите го привлекоа чевли со високи потпетици изработени од четкана кожа во нежно розова боја. Чевлите имаа петелки кои се врзуваа околу глуждовите, но Џил невнимателно ги врза во јазол, додека под фустанот носеше мрежести чорапи.

<p>Džil Bajden ovih dana vredno radi i obavlja sve dužnosti prve dame Amerike</p>

Прашањето што им пречеше на сите што гледаа во нозете на првата дама на Америка беше: дали се носат тие чевли на тој начин?

Се чини дека стилистите не можат буквално да ја тренираат првата дама, таа сепак мора да стори нешто сама …

<p>Džil Bajden ovih dana vredno radi i obavlja sve dužnosti prve dame Amerike</p>

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Понекогаш животот може да биде тежок и да ви задава разни искушенија, камшикувајќи ве од сите страни, што прави да се чувствувате вознемирено и...

Fine Living

Сместен во приватна шума и близу до платформата за слетување на хеликоптер, имотот се истакнува по многубројните објекти. Се вика Барнхаус и е оддалечен...

Cotton Club

Пепелашка и Црвенкапа во маѓепсаниот Версај! Марија Грација Чиури, дизајнер на модната куќа Диор која секогаш создава облека што пренесува единствена порака и ја...

Fool Moon

“Иднината ни припаѓа на сите нас. На мојата ќерка. На моите деца. На нас. На жените. На секого. На тебе”. По повод Денот на...

Advertisement