Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Празничната колекција Сваровски ќе ви ги исполни сите желби

Од блескав домашен декор до оригинални парчиња накит, Сваровски воодушевува со својата празнична колекција.

Декември го означува почетокот на сезоната на годишни одмори и тоа може да значи само едно – време е да пазарите по подароци за вашето семејство и најблиските.

Како бренд кој суштински се поврзува со празниците, Сваровски влегува на сцената со асортиман на идеи за подароци со својата Holiday колекција за 2021 година – без разлика дали се работи за оригинален накит или блескави украси за домот.

Во рамките на колекцијата Swarovski Holiday има широк избор на луксузни производи. Препорачуваме избор на декадентен накит создаден од креативниот директор Џовани Енгелберт.

За создавањето на празничната колекција, Џовани вели: „Сезоната на празници е собир и, особено по изминатите години, ние сме толку горди што можеме да го оживееме тоа чувство на топлина преку нашата празнична програма. Нашата цел е да се вратиме на она чувство на радосна магија што живее во срцето на сезоната“.

Од светли парчиња во форма на ѕвезда од колекцијата Stella до „chunky“ прстени на Vittore и приврзоци и ѓердани со магични силуети со ангелски силуети, на вас е да го изберете и комбинирате секое поединечно парче за да создадете изглед кој е единствен за вас.

Откако ќе се украсите со накит, време е да го украсите домот со блескави украси за да го оживеете празничниот дух! И како и секогаш, Сваровски не разочарува со изборот на украси за домот, почнувајќи од божиќни топки, фигурини на Дедо Мраз и снежни топки.

И ако ви е здодевно од вообичаениот цветен декор, Сваровски исто така подготви кристални варијации оваа година за да ја подигне вашата игра за украсување на следното ниво. Замислете – вазна исполнета со листови украсени со накит и светкави цвеќиња како централен дел на вашата маса. Тоа е сигурен начин да ги освоите срцата на вашите гости кога организирате гала вечери.

Сега кога се е средено и подготвено, се што треба да направите е да подготвите подароци за вашите најблиски за да им се заблагодарите за се што направиле во текот на годината.

Доколку барате минималистички дизајн, тогаш ланчето Solitaire, како и целата колекција Attract (која вклучува различни ѓердани и обетки) е идеален избор на подароци за саканите.

За љубителите на максимализмот, Sunshine прстен и Tennis ѓердан и обетки се оригинални парчиња кои ќе привлечат внимание со својот храбар дизајн.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Има голема разлика во годините меѓу овие познати парови, но иако се на мета на секојдневни критики, нивната љубов нема граници. Големата разлика во...

Green Tea

Дали знаевте дека ова овошје е природен лек за холестерол, крвен притисок и циркулација? Во написот што следи откријте ги сите негови придобивки за...

Cotton Club

Денот на вљубените е совршена можност да се препуштите на љубовта, а доколку сакате малку да ја подигнете температурата и да го направите овој...

Wall Street

Суперхероите можат да постигнат големи подвизи, вклучувајќи и милиони долари, а за тоа сведочи и продажбата на уникатната страница од стрипот Спајдермен, која неодамна...

Advertisement