Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Почувствувајте го допирот на злато со новата празнична колекција на YSL Beaute

YSL Beaute ги прославува претстојните празници со нова колекција шминки која е вредна како злато.

Магична, со примеси на луксуз, шминка и легендарен парфем на францускиот бренд се украсени со уникатен дезен од златни листови за блескава линија со лимитирано издание на која тешко може да се одолее. Подготвени сте да додадете малку сјај на вашиот празничен изглед? Еве што не очекува во новата празнична колекција на францускиот луксузен бренд.

Прво, најпосакуваниот производ од колекцијата е Couture Color Clutch, палета на сенки за очи со гламурозна златна кутија украсено со непогрешливоѕо златно лого. Во палетата ќе најдете 10 нијанси, од „нуд“ и бледо розова до богата кафена и поинтензивна розова која можете да ја користите за „мејкап“ изглед од утро до вечер.

Има и фантастично Le Cushion Encre De Peau Gold Rush Trio кое колекционерите нема да сакаат да го пропуштат. Натопен во злато и повторно покриен со иконично лого, овој производ за шминка содржи ексклузивна формула за истакнување со мешавина од три нијанси за чист, сјаен изглед.

Љубителите на парфеми ќе бидат маѓепсани од новиот Libre EDP, кој доаѓа во златно шише за празниците и изгледа како вистински скапоцен камен. Мешавина од лаванда и цвет од портокал, прошарани со ноти од јасмин и ванила, исто така ќе ви го подигне расположението за крајот на годината.

Колекцијата не би била комплетна без легендарните YSL кармини. Ексклузивните кармини Rouge Pur Couture и Rouge Volupte Shine ве очекуваат во празничната колекција на шминка, со одбрани нијанси кои сега се во празнично златно издание.

Слободниот комплет EDP оваа сезона доаѓа во прекрасна бела и златна кутија, што е опција што треба да ја разгледаат за оние кои бараат идеи за подароци што не треба да се завиткаат. Уште подобри вести? Оваа празнична колекција сега е достапна во сите продавници на YSL Beaute и на веб-страницата на брендот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Денот на вљубените е совршена можност да се препуштите на љубовта, а доколку сакате малку да ја подигнете температурата и да го направите овој...

Wall Street

Суперхероите можат да постигнат големи подвизи, вклучувајќи и милиони долари, а за тоа сведочи и продажбата на уникатната страница од стрипот Спајдермен, која неодамна...

Four Seasons

Туристите најчесто го посетуваат во август, кога се одржува Еразмус турнирот на витези и кога може да се видат спектакуларните битки на модерните витези...

Fine Living

Талентираните архитекти на студијата MAD можат да добијат инспирација од се, дури и од портокалови портални кранови! Со новиот проект тие учествуваа на меѓународниот...

Advertisement