Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Покажи љубов, не фрлај! Farfetch знае како да им даде нов живот на износените дизајнерски парчиња

Без разлика дали имате дизајнерски моден додаток како што е чевли или чанта што не изгледа многу луксузно после долгогодишно интензивно носење, или купивте „It“ парче од втора рака на кое сакате да му дадете нов сјај и личен печат, Farfetch лансираше нова услуга Farfetch Fix, со која можете да им дадете нов живот.

Целиот процес им оддава почит на саканите предмети: по договореното подигнување, Фарфетч го зема предметот, а кога ќе пристигнат во „The Restory“, на клиентите им испраќаат понуда со индивидуални интервенции и цени (на кои имаат право да ги одбијат) и по реставрацијата во просек од 5 – 15 работни дена, обновените предмети се испраќаат на вашата домашна адреса. Тие нудат специјални услуги за чистење, менување на патентот или поставата, поправка на рабовите и патентите, рачки, сликање, но и мали процедури за редизајн со кои предметите ќе добијат свој печат, како што се додавање на иницијали, промена на боја и др.

Ваквиот третман има и цена, така што просечната реставрација на чевлите чини околу 250 фунти, а чантите околу 300 фунти. Но, сепак, многу поевтино од нова дизајнерска чанта или чевли што е невозможно да се најде во продавниците!

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Славната 35-годишна манекенка ја сподели својата утринска рутина за убавина на Инстаграм профилот на британски Вог и откри неколку тајни за нејзиниот навистина беспрекорен...

Fool Moon

Жените родени во знакот на Бик, Близнаци и Јарец имаат неверојатен шарм, па на мажите им е многу тешко да се спротивстават. Бик Нема...

Cotton Club

Можеби 2021 година е стара само два месеци, но се чини дека ова ќе биде година кога Ела Емхоф ќе оствари многу од своите...

Cotton Club

Со несигурноста на КОВИД-19, тимот на Луј Витон ја разбира важноста на грижата за своите клиенти. Затоа, тие ги презедоа сите мерки на претпазливост...

Advertisement