Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Поелегантна од кога било – кралицата Летиција во црно-бела комбинација на облека

Шпанската кралица се обложила за еден класичен, безвременски аутфит.

Кралицата Летиција докажала дека не и треба боја за импресивен изглед затоа што одбрала црно-бел аутфит за да ја прослави 275-годишнината од раѓањето на Франциско де Гоја.

Шпанската кралица изгледала поелегантно од кога и да е, со црни панталони со кроп што ги искомбинираше со пругасти топ Hugo Boss и раскошна бела јакна.

Стајлингот го надополни со едноставни црни чевли со kitten потпетици на Isabel Abdo, а косата ја собра во елегантна опашка. Шминката била природна, со карактеристичен кафеав smokey изглед кој совршено го надополнува изгледот.

Јакната што ја носела кралицата Летиција е една од нејзините омилени, а стана дел од нејзината гардероба во 2008 година.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Уште на влезот се чувствува чудна енергија која не доаѓа од овој свет… Таинственото место кое се наоѓа во близина на Атина речиси никој...

Route 66

Како што дефинира речникот, супернова е експлозија на sвезда… Сега, благодарение на брендот Pagani , тој израз претставува и неверојатен хиперавтомобил со цена од...

Fool Moon

Принцот Хари пристигна во Лондон без Меган Маркл. Како што дознаваме, Хари отпатувал во Англија два дена по смртта на неговиот дедо, принцот Филип,...

Cotton Club

Плетените елеци добија нова популарност минатата година и нема да се откажат од својата позиција и оваа пролет. Ги видовме во колекциите Lacoste и...

Advertisement