Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Подмладувачка 24К Златна маска за лице

Не e едноставнa, но e златнa.

„Златна“ новина за оние кои не секогаш имаат време да одат во спа, но секако тие утре треба да изгледаат свежи и одморени.

Lancome воведува Absolue Golden Cream маска, подмладувачка маска за лице со честички од 24 каратно злато.

За разлика од вообичаените маски за ткаенина, Absolue Golden создава термички ефект кој ја одржува оптималната температура под маската за подобра апсорпција на производот: сето тоа благодарение на иновативната технологија на инфузија која им овозможува на компонентите на производот да навлезат подлабоко и да дејствуваат поефикасно на кожата. Според експертите за бренд, трислојната маска е импрегнирана со серум со микрочестички од чисто злато, а концентрацијата на активни супстанции во неа е еднаква на концентрацијата на бестселер компонентите на брендот, Absolue Golden Cream.

По користењето на маската, кожата станува поцврста, помека и посјајна: не е ни чудо, бидејќи сè уште содржи злато. Маската може да ви помогне во случај на виша сила, непредвидена средба или посебен настан, кога не сте подготвени за нив.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Таа има 50 години и е најубавото тело во Холивуд. Џенифер Лопез очигледно има добри гени, но работи и многу напорно за да ги...

Wall Street

Судејќи според ова, 2020 година е навистина лоша година за сите… Како и да е, за Фу Чунсијао, колекционер од Хонг Конг, на кого...

Fool Moon

Со цел да ги разгледаме подетално сите карактеристики на астролошките знаци забавни, женски и „свесни за модата“, ќе се запознаеме со секој од нив...

Fine Living

1. Фраери што не се држат до личната хигиена. Не само што ми паѓаат на ум само момци кои имаат холивудска насмевка, но апсолутно...