Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Подемот и падот на „ангелите“: Се спрема документарец за брендот за долна облека Victoria’s Secret

Ултимативниот сон на сите модели до пред само неколку години беше да стане „ангел“ на Викторија, но откако во јавноста протекоа информации за токсичната работна атмосфера во компанијата, обвинувањата за малтретирање и сексуално вознемирување и поврзаноста на основачот на компанијата со Џефри Епштајн. Кон ова треба да се додаде и одбивањето на брендот да ја слави различноста и да вклучува различни типови модели, нешто што, на пример, Ријана не прошушти да го стори, па седна на тронот на популарноста на новата генерација клиенти.

Иако деталите сè уште не се познати, се очекува во документарниот филм во три дела во моментов произведен од „Подемот и падот на Викторија Сикрет“ да се зборува за 40-годишната историја на модниот бренд, како и за сите скандали што го потресе во тоа време. Што се случуваше зад сцената на една од најгламурозните емисии и брендови кои го промовираат идеалот на секси ангели, треба да откриеме на почетокот на 2022 година на стриминг сервисот Хулу.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Понекогаш животот може да биде тежок и да ви задава разни искушенија, камшикувајќи ве од сите страни, што прави да се чувствувате вознемирено и...

Fine Living

Сместен во приватна шума и близу до платформата за слетување на хеликоптер, имотот се истакнува по многубројните објекти. Се вика Барнхаус и е оддалечен...

Cotton Club

Пепелашка и Црвенкапа во маѓепсаниот Версај! Марија Грација Чиури, дизајнер на модната куќа Диор која секогаш создава облека што пренесува единствена порака и ја...

Fool Moon

“Иднината ни припаѓа на сите нас. На мојата ќерка. На моите деца. На нас. На жените. На секого. На тебе”. По повод Денот на...

Advertisement