Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА ФАНТАСТИЧНАТА КОЛЕКЦИЈА НА НАКИТ НА МАРАЈА КЕРИ…

Мараја Кери троши дарежлив дел од своето богатство на убав накит.

На врвот на нејзината рана популарност во 90-тите, пејачката Мараја Кери објави божиќен албум кој беше нејзина четврта студиска колекција до сега. „Merry Christmas“ е продаден во 15 милиони примероци ширум светот и останува најпродаваниот божиќен албум на сите времиња. Во меѓувреме, водечкиот сингл „All I Want for Christmas Is You“ стана празнична класика која не ја изгуби својата привлечност речиси две децении подоцна.

Музичката икона присуствуваше на бројни големи настани во Холивуд во текот на нејзината кариера и постојано се облекуваше за да ја задржи својата позиција на една од врвните диви во музичката индустрија.

Таа има работено со различни стилисти, од кои неодамна Николас Бру, за да се осигура дека секогаш изгледа беспрекорно на црвениот тепих. За гламурозните фустани беше потребен и соодветен накит, а Мараја Кери е горда сопственичка на некои од најблескавите парчиња.

Погледнете како изгледа колекцијата накит на Мараја Кери во галеријата.

Прстен со пеперутка Van Cleef & Arpels
„Пеперутка“ пристигна кога Мараја Кери минуваше низ многу тежок период во личниот живот. Томи Мотола, нејзиниот поранешен сопруг, имаше големо влијание врз музиката што ја продуцираше, но среде снимањето на албумот тие се разведоа. Кери продолжи со албумот и со добра причина верува дека тоа е нејзината најдобра креација. Кери излегува од мрачен, затворен кожурец и се вивнува во свет со широко раширени крилја во музичкото видео за „Butterfly“. животот.

9 каратни дијамантски обетки
Не се само новогодишните светилки кои привлекуваат внимание за време на празниците. Кајл Чан, познат дизајнер на накит, ги дизајнираше обетките на Мараја Кери од дијамант од 9 карати, кои првпат ги носеше додека подготвуваше оброк за Денот на благодарноста. И покрај тоа што дијамантите вредат 33.000 долари, дизајнерката се пошегува за тоа како Мараја ги носела како дел од нејзината лежерна облека дома.

18-каратен жолт дијамант во облик на срце
Американската кантавторка носеше ѓердан од 500.000 долари додека настапуваше во Колосеумот во Палатата Цезар. Пред да излезе на сцената, милијардерот Џејмс Пакер и подари 18-каратен жолт дијамант во облик на срце на платинесто ѓердан. Пакер и Мараја ја објавија својата врска за време на патувањето во Медитеранот.

Веренички прстен со дијамант од смарагд
Во 1993 година, Марија се омажи за Тони Мотола, нејзиниот прв сопруг. Кога започна кариерата на Мараја, Мотола беше ментор и шеф на Sony Music. Се верува дека нејзиниот веренички прстен со дијамантски исечен смарагд е проценет на 960.000 долари. Но, дури и ако нејзиниот веренички прстен не беше особено прекрасен, свадбата беше. Екстравагантната венчавка во катедралата Свети Патрик во Њујорк со венчаница инспирирана од принцезата Ди ја чинела среќната двојка 500.000 долари уште во 1993 година.

Прстен со розов дијамант Jacob & Co
Мараја Кери, која сака да купува луди скапи работи, се пофали со својот прекрасен дијамантски прстен од Jacob & Co. додека присуствуваше на настанот 100 највлијателни луѓе во светот на магазинот TIME со нејзиниот поранешен сопруг Ник Кенон. Прстенот од 17 карати има неверојатна цена од 2,5 милиони долари и и е даден како веренички. Само централниот камен тежи 10 карати, со големина колку една пара.

Веренички прстен со дијамант од 35 карати
Џејмс Пакер и го подари на Мараја овој веренички прстен со дијамант од 35 карати. Сепак, според извештајот, Мараја Кери го продала прстенот за 10 милиони долари како дел од финансиската спогодба што ја постигнала по разводот со австралискиот медиумски магнат во 2017 година. Извор тврди дека Кери навела еден од нејзините бизнис менаџери тајно да му го продаде прстенот златар од Лос Анџелес за 2,1 милиони долари. Беше направен договор за доверливост; сепак, постои само еден таков прстен и златарот моментално го продава.

Неверојатен ѓердан од рубин
Емпајер стејт билдинг беше домаќин на пејачката, а нејзе и беше доверена одговорноста да ги вклучи божиќните светилки на зградата. Мараја за таа прилика беше облечена во светло црвен кардиган и црни хеланки со дебел кожен ремен. Својот изглед го комплетираше со нараквици, дијамантски обетки и прекрасно рубин ланче. Зачудувачкиот ѓердан несомнено беше фокусна точка на целиот изглед.

Канарски жолт дијамантски обетки и ѓердан
На 26 јуни, 53-годишната поп икона се појави изненадувачки на доделувањето на наградите BET 2022 во Лос Анџелес, украсувајќи го настанот со нејзиниот препознатлив стил и глас. Таа носеше жолт дијамантски ѓердан, обетки од Pristine Jewelers, нараквици David Yurman , фустан од Dolce & Gabbana со златни детали и чевли од истиот бренд.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Најстариот син на Николас Кејџ изгледа сосема поинаку од неговиот славен татко, но се чини дека имаат заедничка слабост кон жените… Вестон Кејџ Копола...

Cotton Club

Кајли Џенер (25) деновиве е во Париз и ревносно ја следи Модната недела, но модните трендови ги диктира само она. Кајли Џенер на модната...

Fool Moon

Познатата двојка неодамна се раздели, а сега за прв пат беа фотографирани заедно на натпревар кој го играше нивниот син.Познатата пејачка Шакира и нејзиниот...

Cotton Club

Актерката Сара Џесика Паркер е позната по својот женствен и смел стил на облекување, а нејзината гардероба изобилува со константни парчиња од кои не...

Advertisement