Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Плетени комбинезони – стилска алтернатива на џемпер

Зимата трае долго време, што значи дека треба темелно да се подготвувате – и не само психички. Што и да каже некој, гардеробата исто така мора да биде во тек, затоа топлата облека е очигледна потреба. Покрај џемперите кои се незаменливи, треба да барате стилски и удобни алтернативи.

Неодамна ги прегледавме фотографиите на Ирина Шајк, чии стајлинг секогаш ги следиме внимателно и видовме дека супермоделот носи нешто многу пооригинално наместо вообичаениот џемпер. Таа се одлучи за комбинезон – и знаевме дека тоа е токму она што го баравме. Топол е, стилски, мек и удобен – совршен сет на основни карактеристики што прават нов предмет на желба.

Изгледа дека е време да започнете да барате слични работи. Покрај тоа, сè што ќе допре Ирина порано или подоцна станува голем тренд. Нашата претпоставка е потврдена и со неодамнешните ревии на машка облека Prada и Fendi, каде се појавија многу слични плетени комбинезони. И со оглед на тоа колку често девојките позајмуваат спектакуларни парчиња од машка гардероба, има причина да се верува дека веќе на следните модни ревии ќе гледаме женски плетени комбинезони во голем број. Значи, има смисла да се биде пред трендот и веднаш да се најде вистинскиот модел – особено затоа што дизајнерите нудат различни варијации.

Кратки или долги ракави, тесни или лежерни, со деколте или ролна – вие одлучувате. За крај, ви приложуваме галерија со најубавите плетени комбинезони.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Route 66

Џејмс Хетфилд е фронтмен на легендарната хеви метал група „Металика“ и голем љубител на автомобили. Неговата страст не е шопингот, туку обновување на класиците,...

Cotton Club

За сите оние кои се уморни од пижами и бањарки. Карантинот навистина падна тешко на славниот дизајнер Том Форд, што е сосема разбирливо: голем...

Fine Living

Во различните делови на светот кои ги поседува, најекстравагантните вили до сега видени, тешко е да се создаде ремек-дело што ќе се издвојува од...

Green Tea

Секое дејство што го зголемува срцевиот ритам може да се смета за доволно аеробно… Не само трчање, возење велосипед или некоја друга кардио активност,...

Advertisement