Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Пет есенски трендови кои им е истечен рокот

Трендовите доаѓаат и си одат. Покрај класиците што се носат од сезона во сезона, всушност има парчиња кои, ако им верувате на експертите, имаат свој рок на траење. Модните стилисти со тоа издвоија пет есенски трендови што треба да ги оставиме во минатото и да ги замениме со некои нови парчиња.

Се разбира, ова се само мислења, односно предлози, а не строги правила, и секој треба да го земе предвид својот личен стил и да го носи она во кое најдобро се чувствува. Ако сакате темни бои, носете темни бои, ако тренерката ви е омилена, нема причина да ја отфрлите.

Сепак, подолу издвоивме пет есенски трендови кои, според мислењето на стилистите, не треба да ги носиме оваа година.

Треба да мируваат: Кратките маици и тренерки
Модната пандемија се фокусираше на сè што е поврзано со спортот, а стилистите велат дека сега светот на модата повторно се движи кон посложениот и дефиниран изглед. Ако ги прашате, тренерките треба да се заменат со кашмир и друга фина трикотажа. Парчињата облека во кои живеевме изминатата година и половина треба да се пензионираат и да се вратат во „нормалната“ облека, веруваат стилистите.

Темни бои

Обично на есен, нашата гардероба станува потемна, но оваа година, веруваат стилистите, треба да носиме различни бои. Светлите бои што го одбележаа летото не треба целосно да се напуштат. „Statement“ облеката и разновидните бои треба да го означат периодот што следи. Стилистите, исто така, препорачуваат дека не треба да избегнувате игриви модели и дека треба да изберете светлено плетиво.

Комплети

Во годината зад нас, многу се носеше, на пример, плетени комплети, кои често ги заменуваа со тренерки. Но, како и тренерките, треба да ги оставиме зад себе, велат стилисти за порталот WhoWhatWear. Наместо тоа, одберете плетени елеци, кои се совршено парче за слоевита, забавна облека.

Фустани со резови

Стилистите сметаат дека е време да се пензионираат фустани со различни резови. Меѓу другото, температурите се спуштаат пониски, така што би можело да бидете многу студено во нив, дури и да имате јакна на вас. Наместо тоа, изберете макси фустани. И тие се голем летен тренд кој им ласка на сите облици на тело, но советот на стилистите е да додадете преголем џемпер и чизми во вашиот омилен макси фустан и ќе добиете совршена и удобна комбинација.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Многу сопственици на куќи денес, барем оние што можат да дизајнираат свој дом, избираат винарски визби како една од клучните простории… Кога треба да...

Wall Street

Просторот за криптовалути сега вреди над 2 трилиони долари, и сите од производители на автомобили од висока класа до луксузни туристички компании се борат...

Fool Moon

Пинк често се смета за женствена, несериозна, нежна, романтична … но низ историјата ја носеа моќни жени кои беа незаборавни во фустани во различни...

Cotton Club

Новиот простор од 800 квадратни метри ќе го содржи најдоброто од овој бренд, вклучувајќи колекции Ready-to-Wear, чанти, чевли и додатоци. Исто така, ќе содржи...

Advertisement