Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Па што ако не се вклопуваат совршено? Деми Мур во најкомотниот модел на фармерки

Фармерките одамна се составен дел од гардеробите на повеќето жени и понекогаш е тешко да се замисли како би изгледале нашите комбинации без нив. Тие станаа толку вкоренети во дневните и вечерните изданија што станаа едноставно незаменливи.

Не се одделуваме од нив без оглед на годишните времиња и ги комбинираме со сите парчиња облека и обувки.

Во слободното време, Деми Мур сака да носи и фармерки. Познатата 58-годишна актерка е снимена како шета по Лос Анџелес во друштво на пријатели и нејзиното симпатично мало кутре кое го носела во марама.

Деми била облечена во максимално лежерна комбинација составена од фармерки, црна маица и чизми до глужд во иста боја.

Моделот на фармерки што ги избра е исто така лежерен. Наместо најпопуларниот „skinny“ модел, Деми го носела најудобниот модел со рамен крој кој можеби не одговара совршено, но затоа нема конкуренција во однос на удобноста.

Актерката одбрала скратена варијанта на фармерки наместо онаа со класично зашиено раб. Некои дами претпочитаат „skinny“ модели кои се држат до телото затоа што визуелно оставаат подобар впечаток, но Деми е меѓу оние на кои удобноста им е приоритет.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Закотвен во бетонскиот океан Хонг Конг, трговскиот центар Whampoa има невообичаена глетка што го рефлектира поморското наследство на градот, но исто така овозможува и...

Four Seasons

Маурициус има една необична коинциденција, а тоа е дека една од неговите најпознати туристички атракции е прилично слична на нејзиното знаме. Имено, знамето на...

Green Tea

Глобалниот тренд на фототерапија се појави пред неколку години. Селфито со футуристички маски кои испуштаат црвено, сино или зелено светло беа објавени од главните...

Cotton Club

Ниту една жена не може да одолее на овој моден додаток! „Headband“ венчиња како оние што ги прослави Блер во серијата „Gossip Girl“ се враќаат на модната сцена....

Advertisement