Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Парче облека со кое нема да згрешите оваа година, и неговите најдобри верзии

Барате ефикасен начин да ги разубавите вашите есенски стајлинзи? Зошто да не пробате докажан кариран блејзер кој со години е клучно парче облека во гардеробите на многу љубители на модата.

Со долгогодишно искуство на модната сцена, препознатливиот кариран модел стана несомнена класика, и иако денес ја наоѓаме на мноштво аутифити, таа е несомнено најатрактивна во форма на јакна.

Со значителен пад на температурата, карираниот модел традиционално расте во популарност, а во форма на блејзер е во состојба да го подигне секој стил на ново ниво.

Ова е широко потврдено од познати модни зависници од различни возрасни групи во последните неколку недели, а како и големите дизајнерски брендови, достапните продавници за улични улици се погрижија да нема недостаток на интересни модели на карирани блејзери и оваа сезона.

Понудa на карирани блејзери од полиците на high street продавниците:

Uterque
Uterque
& Other Stories
& Other Stories
Reserved
Reserved
hm
H&M
Zara
Zara
Bershka
Bershka
Stradivarius
Stradivarius
Massimo Dutti
Massimo Dutti
Mango
Mango

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Оваа кремаста торта е вистинскиот избор, кога сакате нешто слатко, или ако имате гости. Брзо се подготвува и вкусот ќе ве воодушеви. Состојки: 4...

Fool Moon

Тамара Глоба е познат руски астролог, се верува во нејзините предвидувања, бидејќи скоро никогаш не греши. Таа тврди дека оваа година, овие три хороскопски...

Fool Moon

Ф ановите со нетрпение го очекуваат продолжението на култната серија на ХБО Макс „Сексот и градот“. Така, според „Дејли мејл“, наместо Саманта (Ким Катрал...

Fool Moon

Лејди Гага е една од оние музичари од светската музичка сцена која нема што не направила – плејада хитови, го освои Златниот глобус, неколку...

Advertisement