Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Очила за сонце кои ќе го комплетираат секој ваш стајлинг ова лето

Постојат многу причини зошто го сакаме летото.

Една од нив е што можеме да носиме очила за сонце секој ден, повеќе часови од вообичаеното. Тоа е додаток кој ни дава многу стил, но истовремено нè штити од сончевите зраци.

Трендовите на оваа сезона се разновидни – од најкласичните „aviator“ модели до најексцентричните, како што се „oversized square“ и cat eye очила за сонце, предложени од најпознатите модни куќи.

Дали веќе пронајдовте модел што ќе го додадете во вашата колекција?

Доколку започнавте процес на истражување и сакате да најдете очила за сонце што ќе одговараат на секој ваш стајлинг, во галеријата ги собравме најинтересните предлози на преименувани брендови кои ќе ве воодушеват и ќе ви го олеснат купувањето.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Топ моделот Александра Агостон е заштитно лице на кампањата на брендот Викторија Бекам за сезоната есен/зима 2021 година. Колекцијата, инспирирана од денешните потреби, снимена...

Fine Living

Наместо непотребно горење на дрва, што денес е вообичаена практика поради хиперпродукција и при која се ослободуваат штетни емисии на јаглерод диоксид во атмосферата,...

Four Seasons

Јужнокинескиот карст на почетокот звучи како евтина роба од Ebay, но не мора да биде. Во овој случај, зборуваме за нешто толку вредно и...

Fool Moon

Карл Лагерфелд, великанот на светската модна сцена, беше еден од најголемите таленти на 20 век и во исто време колекционер со ненаситна жед кога...

Advertisement