Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Основа на зимската гардероба: 10 трендовски џемпери од кашмир

Удобен џемпер од кашмир е „must have“ во есенските и зимските сезони. Не е важно дали повторно работите од дома или сепак одите во канцеларија – такво нешто ќе биде совршена и удобна основа за секој изглед.

Тенок џемпер може да се носи како дополнителен топол слој под јакна или кошула, или да се користи како шал, прекриен со палто – оваа стилска техника одамна ја сакаат и со задоволство ја носат sвездите во уличен стил.

Комбинирајте џемпери од кашмир со широко дно за да останете во тренд – без разлика дали станува збор за прави панталони, широки лабави фармерки или широки шорцеви со бермуди. Преголемите парчиња идеално може да се комбинираат со парчиња што се малку поцврсти – како миди здолништа или слип фустани.

Користете уште еден стилски трик – измешајте светли и невообичаени предмети за облека, како здолниште со пердуви или шљокици со топол џемпер од кашмир – ова ќе создаде спектакуларен секојдневен изглед.

Откријте ги нашите 10 омилени во галеријата!

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Тие велат дека човекот може да стекне најдобар пријател само ако го бара надвор од човечкиот свет. Ова се однесува на светот на животните,...

Fine Living

Нивните прикази често се гледаат во дворовите и палатите, но исто така и во форма на едноставни декоративни елементи за модерни домови. Кога се...

Fool Moon

Звучи малку бесмислено, нели. Всушност, она што на многу луѓе е сè уште тешко да го разберат е дека Фенг Шуи е многу повеќе...

Fool Moon

Понекогаш е потребно малку да се извадат работите од безбедната зона, со цел да се направат поинтересни. Сигурно ви се случило да имате силна...

Advertisement