Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Оптимистички и реални: Колекција Викторија Бекам есен/зима 2021

Топ моделот Александра Агостон е заштитно лице на кампањата на брендот Викторија Бекам за сезоната есен/зима 2021 година.

Колекцијата, инспирирана од денешните потреби, снимена во Париз од модниот фотограф Крис Колс, ги покажува карактеристичните кроеви на брендот и дизајнот на мантил и палто.

Парчињата облека се украсени со воени детали, а колекцијата вклучува и прекрасни принтови и женски фустани.

Моделот е софистицирана визија, убава во минималистички елегантен дизајн, која има квалитети кои се синоним за жена како Викторија Бекам.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Многу сопственици на куќи денес, барем оние што можат да дизајнираат свој дом, избираат винарски визби како една од клучните простории… Кога треба да...

Wall Street

Просторот за криптовалути сега вреди над 2 трилиони долари, и сите од производители на автомобили од висока класа до луксузни туристички компании се борат...

Fool Moon

Пинк често се смета за женствена, несериозна, нежна, романтична … но низ историјата ја носеа моќни жени кои беа незаборавни во фустани во различни...

Cotton Club

Новиот простор од 800 квадратни метри ќе го содржи најдоброто од овој бренд, вклучувајќи колекции Ready-to-Wear, чанти, чевли и додатоци. Исто така, ќе содржи...

Advertisement