Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Олицетворение на нежност: Елса Хоск на плажа со ќерка ѝ

Моделот за прв пат го покажа океанот на нејзиното бебе.

Во саботата, Елса Хоск, заедно со нејзиниот сакан Том Дали и нивната новородена ќерка Туулики Џоан, заминаа на плажа. За бебето, тоа беше првиот ден поминат крај океанот.

За тивок семеен ден, 32-годишната шведска манекенка избра нежен изглед во светли нијанси. Елса носеше плетен врв и шорцеви, сандали со крзнени детали и крзнена капа од панама. Најлон чантата на Прада во беж боја совршено ја надополнуваше удобната облека на младата мајка.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Понекогаш животот може да биде тежок и да ви задава разни искушенија, камшикувајќи ве од сите страни, што прави да се чувствувате вознемирено и...

Fine Living

Сместен во приватна шума и близу до платформата за слетување на хеликоптер, имотот се истакнува по многубројните објекти. Се вика Барнхаус и е оддалечен...

Cotton Club

Пепелашка и Црвенкапа во маѓепсаниот Версај! Марија Грација Чиури, дизајнер на модната куќа Диор која секогаш создава облека што пренесува единствена порака и ја...

Fool Moon

“Иднината ни припаѓа на сите нас. На мојата ќерка. На моите деца. На нас. На жените. На секого. На тебе”. По повод Денот на...

Advertisement