Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Од Шанел до Биркин: Меланија Трамп ја напушти Белата Куќа како вистинско модно совршенство и во голем стил

Дојде денот Доналд и Меланија, американскиот претседател и прва дама во заминување да ги напуштат Белата куќа и Вашингтон! Двојката се појави на церемонијата на збогување во авионската база Ендрус, од каде ќе се качат на авион за Флорида.

<p>"Bila je čast biti vaša prva dama", poručila je Melanija Tramp</p>

Како и нејзиниот сопруг, Меланија го одржа својот последен говор како прва дама на САД:

“Да се ​​биде ваша прва дама беше моја најголема чест. Ви благодарам за вашата љубов и поддршка. Ќе бидете во моите мисли и молитви. Бог да ве благослови. Бог да ги благослови вашите семејства. И Бог да ја благослови оваа прекрасна земја. Ви благодарам”, рече Меланија Трамп.

<p>"Bila je čast biti vaša prva dama", poručila je Melanija Tramp</p>

Нема сомнение дека стајлингот за прошталниот ден беше многу внимателно избран, и сигурно е дека тој ќе остане добро запаметен! Меланија беше облечена во црно, косата беше собрана во елегантна пунџа и плени со софистицираност.

Покрај тоа, имаше бројни дизајнерски парчиња облека!

<p>"Bila je čast biti vaša prva dama", poručila je Melanija Tramp</p>

Од чантата Биркин, преку чевлите со потпис на омилениот на Меланија, Кристијан Лобутин, сè до блејзерот на Шанел, сè во врска со сопругата на Трамп беше скапо и внимателно избрано. Миди здолниште до колена, долги црни ракавици и црни очила само го комплетираа стајлингот.

Останува да видиме дали Џил Бајден ќе може да и парира на Меланија или со задоволство ќе се сеќаваме на нејзините комбинации на облека додека беше прва дама!

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Една година откако бремена одеше на модната ревија на Шанел, Џиџи Хадид се врати од породилно отсуство на пистата за новата колекција на Версаче...

Fool Moon

Ако сакате интровертна личност, првата пречка да ве запознаат подобро е нивната срамежливост. Од таа причина, треба да имате повеќе разбирање од вообичаено, во...

Fool Moon

Добро е познато дека Марс не е „обична“ планета, затоа подгответе се за исклучително интересен период. На 4 март планетата Марс ќе биде во...

Cotton Club

Првата колекција на францускиот бренд, создадена под водство на новиот креативен директор. Во декември 2020 година, Клои ја назначи Габриела Херст за свој нов...

Advertisement