Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Овој фустан е апсолутен тренд на годината

Ако сè уште се прашувате во кој фустан да инвестирате прв оваа сезона, одговорот е едноставен: кожа.

Кожата (воопшто) е апсолутен тренд на сезоната есен/зима 2020/21 и вреди да се инвестира во кожни парчиња: од палта и панталони до здолништа, па дури и одела. Кожниот фустан доаѓа и со благослов и на дизајнерите и на славните дами кои со своите примери ни дадоа прилично инспиративни и исклучително елегантни предлози.

Кожниот фустан не е мек како волната, но има сензуална привлечност и рокенрол карактер што го прави идеален за есенските денови, додека совршено ја нагласува вашата независност и динамика.

Макси и миди кожените фустани се најдобриот избор за оваа година, како и фустаните во форма на кошула – во која било нијанса – и не двоумете се да ги носите под кожни розови палта, бидејќи тоталниот изглед на кожата е многу пожелен оваа есен и зима.

Одбравме за вас неодоливи предлози од пистата, совршени примери на улични стилови како и фустани на кои треба да обрнете внимание.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Зошто спиеме погрешно?Најчеста грешка е спиењето на страна или стомак. Овие пози се многу удобни и ова е чисто психолошки момент, кој дава чувство...

Fool Moon

Италијанците се нација на естети и хедонисти. Нивниот свет се врти околу задоволствата и убавината, вклучително и жените. Каква е вистинската Италијанка? Самољубие Италијанките...

Fool Moon

ОВЕН ХранаОвните треба постојано да ја надополнуваат својата сила со калорична храна. Месо на прво место, јајца, сирења, но и многу свежо овошје и...

Fool Moon

Познатиот рокер Мик Џегер е познат како голем заводник, но само две жени успеаја да го одведат до олтарот. Првата е денес 75-годишната актерка...

Advertisement