Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Ова шик издание не е за срамежливите: Шерон Стоун секогаш знае како да ве натера да ги вперите погледите само во неа…

Актерката Шерон Стоун неодамна наполни 65 години, а синоќа одржа модна лекција и ни покажа како да ги украдеме сите погледи во одело.

Актерката Шерон Стоун е позната по својот шик стил и дека дури и навидум едноставна комбинација може да даде уникатен шмек.

Таа се појави на настанот “Honot in their Words”по повод 50 години од Виетнамска војна минатата ноќ и изгледаше апсолутно неверојатно.

Ѕвездата на „Ниски страсти“ неодамна го прослави својот 65 роденден, а вчера ги воодушеви сите на еден холивудски настан.

Таа за црвениот тепих избра монохроматски аутфит во форма на црвен костум.Сепак, она што прво го привлече вниманието е горниот дел од комбинацијата, кој се состоеше од блејзер кој беше благо струкиран,а кој имаше едно „копче“ во форма на голем златен катанец.

Шерон не носеше ништо под сакото, а деколтето уште повеќе го истакна со долга огрлица со нежен детал.

Долниот дел од оваа шик комбинација го сочинуваа панталони со широки, лелеави ногавици и златни потпетици.

Холивудската ѕвезда за овој настан целото лице уште повеќе го истакна со предимензионирани очила.

Што се однесува до шминката, актерката се задржа на бронзените нијанси.

Иако беше без ич шминка, лицето го истакна со руменило во бронзена нијанса и невпечатлив сјај за усни.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Пејачката Лана Дел Реј беше уловена од папараците на плажа во Рио де Жанеиро, а во преден план е нејзиниот изглед кој многу се...

Green Tea

Ако сте работеле неуморно цел живот за да станете еден од најбогатите луѓе на планетата, ќе ви биде простено што сакате да забавите, да...

Cotton Club

Познатата оскаровка Џесика Честејн изгледаше одлично пред студиото на NBC во Њујорк. За снимањето на Today Show, 46-годишната актерка се одлучи за комбинација на...

Fool Moon

Познатиот холивудски актер и заводник Ал Пачино чека дете со својата девојка Нур Алфала, која е во осмиот месец од бременоста. Оскаровецот (83) и...

Advertisement