Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Ова Непречено поминува кај неа: Викторија Бекам го враќа трендот на неонски бои со совршен стајлинг

Можеби ќе сакате да седнете, бидејќи само ќе видите прекрасна девојка во светла облека – и секое парче е со различна боја!

Дизајнерката се појави на улиците во Њујорк во светла и шарена облека – се што е спротивно од суптилното и во што сме навикнати да ја гледаме. Поранешната поп sвезда носеше неонски светли нијанси во комбинација на бои што малкумина ги носеа од 2013 година.

Вибратно црвениот врв го комбинирала со светло жолти панталони – со свој потпис на двете парчиња. Потоа, таа ја заврши смелата облека со светло зелена торба Ботега Венета. Триото (од неочекувана комбинација) на бои ја направи да изгледа како да излегла од 2011 година, иако елегантната силуета на облеката придонесе за модерен изглед.

Неонските парчиња беа тренд што брзо се разгоре, но изгасна со иста брзина – траеше само неколку сезони. Сепак, таа полека се враќа на модата, која ја забележавме на пистите, во најновите креации на Луј Витон, Валентино и Ботега – и се чини дека Пош е за ова модно движење.

Дали сте подготвени за враќање на неонските нијанси? Можеби ја канализирате Викторија во себе и размислувате да вклучите една – можеби две – живописни бои во вашиот изглед. Три, ако се осмелите.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Многу сопственици на куќи денес, барем оние што можат да дизајнираат свој дом, избираат винарски визби како една од клучните простории… Кога треба да...

Wall Street

Просторот за криптовалути сега вреди над 2 трилиони долари, и сите од производители на автомобили од висока класа до луксузни туристички компании се борат...

Fool Moon

Пинк често се смета за женствена, несериозна, нежна, романтична … но низ историјата ја носеа моќни жени кои беа незаборавни во фустани во различни...

Cotton Club

Новиот простор од 800 квадратни метри ќе го содржи најдоброто од овој бренд, вклучувајќи колекции Ready-to-Wear, чанти, чевли и додатоци. Исто така, ќе содржи...

Advertisement