Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Облечете се заедно, останете заедно? Овие славни парови покажуваат љубов со слични стајлинзи

Ако може да се поверува на изреката дека парот што се облекува заедно – останува заедно, овие славни личности имаат предвидување дека ќе остарат заедно. Од повторно обединети, Џенифер Лопез и Бен Афлек, до ексцентричните Хари Стајлс и Оливија Вајлд, sвездите од А-листа религиозно се придржуваат до принципот дека како што напредува врската, тие мора да започнат и да личат едни на други – барем кога станува збор за нивниот аутфит.

Трендот за совпаѓање не го прифаќаат само новите љубовници, туку и страсно го следат оние со искуство. Супермоделот Џиџи Хадид и музичарот Зејн Малик, кои го имаа своето прво дете, ќерката Каи, пред речиси една година, заеднички го кординирале стајлингот, како и Џастин и Хејли Бибер, кои често ја синхронизираат облеката, без разлика дали се работи за настан или само на вечера…

Кој би можел да ги заборави Дејвид и Викторија Бекам – еден од најоригиналните славни парови кои беа практично пионери во координираната облека. Родителите на четири деца, не само што ја синхронизирале облеката, туку и нивните фризури биле идентични. Иако во последниве години тие го ублажија излегувањето во иста облека, минатата година не воодушевија што заеднички се појавиле во countryside (селски) аутфит.

Ви прикажуваме некои од најдобрите спарени стајлинзи на познати парови, кои со задоволство би ги носеле!

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Јужнокинескиот карст на почетокот звучи како евтина роба од Ebay, но не мора да биде. Во овој случај, зборуваме за нешто толку вредно и...

Fool Moon

Карл Лагерфелд, великанот на светската модна сцена, беше еден од најголемите таленти на 20 век и во исто време колекционер со ненаситна жед кога...

Green Tea

Резултатите од истражувањето се многу интересни… Врската помеѓу мирисот и уживањето во храната е јасна и одамна е документирана. Но, дали некогаш ви текнало...

Cotton Club

Провокативниот бел фустан во кој пејачката се појави на црвениот тепих, предизвика поделени мислења, а кога станува збор за оваа креација, дефинитивно нема поделени...

Advertisement