Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Облека и модни додатоци кои ги бришат годините

Со неколку парчиња облека ќе изгледате помладо и ќе ја освежите секоја комбинација.

Стареењето е неизбежен процес и не можеме да го контролираме, но постојат низа решенија како да изгледате младолико со помош на соодветна грижа, но и облека. Иако е лесно да се сопнувате и да изгледате неусогласено со вашата возраст, постојат некои суптилни трикови што можете да ги вклучите во вашата секојдневна рутина што ќе направат да изгледате помлади.

Не избегнувајте примероци
Благодарение на едноставната маица со пруги, можете да изгледате посреќно и поенергично. Во тој случај, дајте им предност на хоризонталните пруги. Маица, блуза или кошула со точки ќе го имаат истото позитивно влијание на вашиот изглед.

Не плашете се од боите
Еден од најефикасните начини за постигнување на сјајот и свежината што ги носи младешкиот изглед е да користите бои. Светло сината, циклама или црвената може совршено да ја разбијат секоја монотона комбинација. Ако не сте доволно храбри да облечете парче облека во боја, тогаш пронајдете ги во додатоците.

Направете го вашето лице посветло
Колку е посветло вашето лице, толку помладо и попозитивно изгледате. Ефективен начин да го „отворите“ лицето е да носите нешто со бела јака (поло маица, кошула, блуза, туника).

Носете накит
Златни ланчиња, синџир за очила за сонце, алки, прстени… Овие додатоци се безвременски, без разлика како ќе одберете да ги носите, но не претерувајте.

Не бегајте од тексас
Тексасот е многу благодарен материјал кој може да ви помогне да ја истакнете вашата фигура, но и да сокриете одредени недостатоци. Секако, изберете модели кои се соодветни за вашата возраст, а не оние што ги носат тинејџерките.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Дали знаевте дека ова овошје е природен лек за холестерол, крвен притисок и циркулација? Во написот што следи откријте ги сите негови придобивки за...

Cotton Club

Денот на вљубените е совршена можност да се препуштите на љубовта, а доколку сакате малку да ја подигнете температурата и да го направите овој...

Wall Street

Суперхероите можат да постигнат големи подвизи, вклучувајќи и милиони долари, а за тоа сведочи и продажбата на уникатната страница од стрипот Спајдермен, која неодамна...

Four Seasons

Туристите најчесто го посетуваат во август, кога се одржува Еразмус турнирот на витези и кога може да се видат спектакуларните битки на модерните витези...

Advertisement