Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Облеката на Кендал Џенер открива дека трендот за кој мислевме дека ќе остане во минатото се враќа…

Минатата недела, Кендал Џенер го промовираше својот бренд на алкохолни пијалоци, а нејзиниот аутфит не врати во времето.

Опуштената манекенка носеше комбинација која изгледаше како да е излезена директно од 00-тите, маичка со натпис „J’Adore Cowboys“ и тексас мини сукња.

Minica е креација на брендот од Лос Анџелес EB Denim, а неговата цена е 200 долари.

Долната кошула е почит на работата на Кристијан Диор на почетокот на векот, а брендот Cowboys of Habit ѝ даде непослушен пресврт.

Скоро секој ден во ова издание некогаш можевте да ја видите поранешната најдобра пријателка на полусестрата на Кендал, Парис Хилтон.Vogue пишува дека ова е крајно признание дека брендовите од трговските центри како Guess, Abercrombie & Fitch и Polo by Ralph Lauren се враќаат во центарот на вниманието на трендсетерите. Abercrombie & Fitch добија „притисок“ и во форма на документарниот филм White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch, поради што помладите генерации слушнаа за нив.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Route 66

Во текот на изминатите три години од своето основање, Little Car Company со седиште во Велика Британија се прослави со создавање прекрасни, рачно изработени...

Fool Moon

Актерката Скарлет Јохансон (37) е на одмор со пријателите и сопругот Колин Џост на јахта во Хемптонс, а во оваа прилика познатата русокоса предизвика...

Green Tea

Многу жени фантазираат за телото на познатата руска манекенка и актерка, а сега дознаваме што прави таа за секогаш да биде во топ форма....

Fool Moon

Серена Вилијамс отворено проговори за својата одлука да се повлече од светот на тенисот, но и за постпородилната депресија и тешките одлуки со кои...

Advertisement