Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Облеката на Алесандрa Амбросио е само еден аутфит од летните фаворити…

Професионалец во својата работа и секогаш во одлична физичка форма, Алесандра овој вторник ги претвори улиците на Западен Холивуд во лична модна писта, додека излезе на ручек со своите пријатели.

Како личност со стил, ретко и недостигаат модни избори, но овој пат го носеше можеби најдобриот летен аутфит досега. Изгледаше фантастично во Етро фармерки со цветен принт кој го спои со плетен, крем топ.

Доколку ви здодеа класичните фармерки, супермоделот претстави ласкав модел на фармерки со залепени предни џебови, длабок струк и широки ногавици, совршени за носење со свилена кошула и штикли, како и основна маица и сандали.

Стајлингот го заокружи со Aspinal of London чанта, очила за сонце и рамни сандали.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Распространетиот коњанички имот има замок со осум спални соби и 150-години стара чуварска куќа. Двејн Џонсон се префрли во селата на Џорџија.Ентитет поврзан со...

Fool Moon

Поранешната бизнис менаџерка на познатиот пејач Рики Мартин (50) тврди дека поп-ѕвездата и должи нешто повеќе од милион долари, а сега поднела тужба обидувајќи...

Green Tea

Актерката, икона за убавина и креативен директор за шминка зборува за летните третмани. Гвинет Палтроу беше една од најомилените и најпопуларните актерки на холивудската...

Four Seasons

Градот на светлината е непропустлива дестинација за страсните љубители на уметноста, а причината за тоа е многу повеќе од Ајфеловата кула. Одвојте време и...

Advertisement