Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Носете хеклани градници ова лето – под блејзери и кожни јакни

Кога Ела Емхоф, ќерката на американскиот потпретседател Камала Харис, објави фотографија со градник, хеклана чанта и Панама шешир, социјалната мрежа Инстаграм буквално експлодира. Сите што поскоро ги посакувале истите работи – по можност дело на самата Ела, која ги плете и ги продава под свој бренд.

Многумина во тој момент саркастично се потсмевале и претпоставувале дека ова е само привремен тренд. Но, времето покажало: ова е вистински тренд – и како што стојат работите, тоа ќе трае барем до крајот на ова лето.

Неодамна и самата Ријана „прошета“ во сличен плетен топ – и тоа е сигурен знак дека можеме да сметаме на овој тренд.

Како да носите хеклана горна облека ова лето?

Може да носите хеклан градник или топ на многу начини – од комбинации со модерни широки фармерки до оние со „машки“ панталони, и кога деновите се топли со кратки шорцеви со висок струк или, да речеме, преку маица – во студено време.

Собравме за вас неколку интересни модели кои веќе ги претставија модните куќи во нивните летни колекции.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Секоја боја има посебно значење, а според психологијата на бојата, нашата омилена нијанса може да открие многу за нашиот карактер и живот. Астрологот Мишел...

Green Tea

Артичоката е една од основните состојки на медитеранската исхрана. Овие фотогенични пупки се всушност еден вид на диво трнливо растение (чичка), иако честопати ги...

Fine Living

Томи Хилфигер и неговата сопруга, дизајнерката Ди Оклепо, купија луксузна вила во Палм Бич вредна 21 милион долари. Езерската вила е изградена во 2006...

Fool Moon

Албумот ќе биде посветен на нејзиниот развод! Одлична вест за обожавателите на Адел: извор близок до пејачката соопшти дека многу скоро ќе издаде нов...

Advertisement