Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Носете плетени наместо досадни кожни чанти

Не мора да чекате лето за да носите плетени торби.

Плетени чанти видовме во колекциите на многу брендови за сезоната пролет/лето. На пример, Dolce & Gabbana и Jacquemus претставија слични модели со голем џеб. Таквите чанти веќе можат да се носат и да изгледаат совршено со канцелариска облека.

Еден од можеби најпопуларните модели во сезоната е плетената чанта во форма на корпа. Земете пример за филмска sвезда од минатото: Џејн Биркин го носела својот омилен додаток и со проѕирни фустани и со долги палта.

Плетените чанти оваа сезона се претставени во широк спектар на светли бои, па можете да купите модели кои привлекуваат внимание. Пролетта фаворизира необични комбинации на нијанси, но ако не сакате да ризикувате, разредете го монохроматскиот изглед со привлечен моден додаток. Сепак, дизајнерите не се ограничени на една боја и додаваат чанти со светли и необични отпечатоци на новите колекции, осврнувајќи се на ерата на хипиците.

Формите на чанти оваа сезона се исто така разновидни. Плетените модели на спојки станаа нов тренд и може да се најдат во колекциите на Saint Laurent и Fendi. Во оваа форма, чантата престанува да биде атрибут на вечерната гардероба и станува секојдневен додаток на облеката

Доколку планирате да набавите нова плетена чанта оваа сезона, погледнете ги моделите подготвени од познати модни брендови.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Откако е снимен во инвалидска количка, Бред предизвика дебата меѓу обожавателите кои тврдат дека неговата бивша е виновен за сè! „Бред Пит ја напушти...

Fine Living

Duffy London, бренд познат по своите скулпторски парчиња мебел, штотуку ја претстави својата нова лимитирана едиција Monument Valley масички за кафе… Со слоевит дизајн...

Green Tea

Истражувањата покажуваат дека свежо цвеќе во вашиот дом всушност може да го намали нивото на болка. Многумина од нас знаат за обичајот да испраќаат...

Cotton Club

Стилот не знае за години. Се работи за личност, лична перцепција и избор. Она што жената може да изгледа „забрането“ да го носи по...

Advertisement