Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Носете мантил со марама како Џеки Кенеди

Најрелевантен избор за пролетните денови.

Многу трендови и стилски решенија се враќаат во мода по некое време. Така, на пример, во последните сезони, видовме голем број парчиња облека во стилот на деведесеттите, а трендсетерките често ги копираат култните стајлинзи на славните од тоа време. Во врска со ова, тврдењето дека модата е циклична е тешко да се оспори – на крајот на краиштата, ние ја гледаме потврдата со свои очи на улиците на градот и „фидот“ на Инстаграм.

Џеки Кенеди била вистинска икона на своето време. Добро знаела како вешто да го прилагоди својот стил на секоја специфична ситуација и органски го обликувала својот стил заедно со модните трендови од тоа време.

Еден од нејзините култни изгледи е розов капут во комбинација со марама, кој го носела во 1976 година.

Денес, оваа комбинација изгледа особено релевантна. Марамите станаа лајт-мотив на најновата колекција на Versace, носена од икони во модерен стил како Ирина Шајк и Бел Хадид, па секако можеме да ги наречеме тренд на сезоната. И во комбинација со класичното ровово палто во песочна нијанса, стајлингот ќе изгледа уште поинтересен.

Комбинацијата надополнете ја со големи обетки, очила за сонце, торба и рамни панталони во стил на татко – тогаш комбинацијата на облека ќе изгледа многу модерно. Кога станува збор за избор на ровот, слободно потпрете се на модели во крем нијанси кои дефинитивно ќе одговараат на сè што имате во вашата гардероба.

Доколку сакате да го копирате стајлингот на Џеки Кенеди, ќе успеете многу лесно, само погледнете ги нашите предлози во галеријата со фотографии.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Откако е снимен во инвалидска количка, Бред предизвика дебата меѓу обожавателите кои тврдат дека неговата бивша е виновен за сè! „Бред Пит ја напушти...

Fine Living

Duffy London, бренд познат по своите скулпторски парчиња мебел, штотуку ја претстави својата нова лимитирана едиција Monument Valley масички за кафе… Со слоевит дизајн...

Green Tea

Истражувањата покажуваат дека свежо цвеќе во вашиот дом всушност може да го намали нивото на болка. Многумина од нас знаат за обичајот да испраќаат...

Cotton Club

Стилот не знае за години. Се работи за личност, лична перцепција и избор. Она што жената може да изгледа „забрането“ да го носи по...

Advertisement