Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Новитети: Мирисна нота на Michael Kors која ќе ја паметите

„Зајакнувајќи и закрепнувајќи, таа ја доловува суштината на женската самодоверба.“

Gorgeous! е нов парфем на Мајкл Корс. Оваа креација е еден вид почит кон фигурата на самоуверена жена. Го слави женскиот дух со своите ноти, со арома на бели цвеќиња, проткаени со сандалово дрво и препознатлива нота „tobacco“.

Опишано како смело и интензивно, со единствена цветна позадина, прави да се чувствувате лесни и оптимистички. Со овој парфем, Мајкл Корс укажува на важноста да се чувствуваме добро во сопствената кожа, со неколку ароматични капки позитивна енергија и оптимизам.

Еден од првите производи што ја започнаа 2021 година е достапен во шишиња од 30, 50 и 100 ml, како и во амбалажа за патување.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Неверојатно е колку брзо летаат годините, а додека се свртите не сте веќе дете, а камоли децата што сте сакале да ги гледате на...

Cotton Club

Венчаница е најважниот фустан во животот на скоро секоја жена, а тоа е особено важно ако станува збор за идни принцези, кралици, војвотки, чија...

Fool Moon

Како што неодамна објавивме, наскоро ќе започне снимањето на продолжението на култната серија Сексот и градот, но овој пат без познатата Саманта, бидејќи актерката...

Fool Moon

Тифани и Ко. ја најавува одлуката за преиспитување на луксузниот архивски ѓердан од 1939 година, заменувајќи го оригиналниот аквамарин со овален дијамант тежок над...

Advertisement