Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Нова фантастична соработка – Lancome X Chiara Ferragni

Доколку сте маѓепсани од Кјара Ферањи и шминката, ексклузивната колекција за убавина што ви ја претставуваме овој пат е идеална за вас…

Создадена од брендот Lancome во соработка со нивната муза, празничната линија содржи цела низа на beauty и makeup есенции за сите модерни жени. Во понудата All-In-One Fashion Flirty, која доаѓа со осум нијанси во три различни завршетоци за дневен и вечерен изглед, два хајлајтери, еден бронзер и еден румен додека тука е и иконскиот Monsieur Big маскара, омилените кармини и ултра прецизен течен молив за очи – Liner Plume.

Колекцијата содржи три бои на усните – L’Absolu Rouge Drama N ° 2020 – Party-Goer, L’Absolu Rouge Drama Matte N ° 274 – Working Girl и L’Absolu Rouge Драма мат N ° 505 – Fashion Darling, секоја со кармин понуден во неонско сино, светкаво пакување.

Ферањи за темата на оваа колекција изјави: „Оваа колекција е алатка со која можете да ја претставите најдобрата верзија од себе преку шминкањето. Таа е омаж на гламурозниот, смел и тренди изглед. Инспириран е од модните недели и е совршено решение за посебни моменти во животот на секоја жена“.

Сите производи може да се купат сега, по цена што оди од 38 до 87 долари.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Ако бившиот веќе не гледа заедничка иднина со вас, тоа ќе го сфатите кога ќе се сретнете, а тој едвај ќе ве погледне, кога...

Route 66

Jeep Wrangler со текот на времето „прерасна“ во софистицирана машина и би било интересно ако Американците воведат помала теренска верзија, како што е визијата...

Fool Moon

На десетгодишнината од веридбата на Кејт Мидлтон (38) и принцот Вилијам (38), британските медиуми објавија помалку познати детали од времето кога војводата и војвотката...

Green Tea

Ако сакате вкусна супа богата со хранливи состојки и лесна за подготовка, ова е вистинскиот рецепт за вас. Сè што ќе ви треба се...

Advertisement