Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Прославете ги празниците со Кејт Бланшет во новата рекламна кампања на Giorgio Armani

Armani ја слави празничната сезона претставувајќи ја својата Si Fragrance Holiday 2020 кампања…

Амбасадорката на овој бренд за убавина, Кејт Бланшет, повторно се врати на сцената, како визија за елеганција во прекрасен црвен фустан. Австралиската актерка позираше пред објективот на Том Монро, облечена во црвен фустан со корсет украсен со светки, со целосно здолниште нагласено со агли. Фризерката Никола Кларк го потиснува нејзиното брановидно чело, додека Мари Гринвел е одговорна за шминката. Покрај фотографиите, Кејт се појавува и во краток филм, каде што неколку пати ја менува комбинацијата на облека со песната You Don’t Own Me.

Парфемот Armani Si е опишан како овошен-цветен мирис, со ноти од јагода, нектар од боровинка, мајска роза и дрво, и како такво, тоа е само по себе дефиниција за празнична елеганција.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Безвременска, чиста и издржлива сива е една од боите што најчесто ја избираме за внатрешна декорација, а доколку сакате да внесете друга посилна боја...

Four Seasons

Само една воздушна фотографија беше доволна за да се заљубите во норвешкиот град Стрин (Stryn). Сместено на југот на Норвешка во лавиринт од острови,...

Fool Moon

Пред дваесет години Џош Хартнет беше еден од најбараните актери во Холивуд и сите му предвидуваа голема слава. Така беше сè до моментот кога...

Cotton Club

Комбинации на бои што вредат да се погледнат! Бојата е деликатна работа. И можеби комбинирањето на боите е една од најтешките работи во модата....

Advertisement