Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

НОВА КАМПАЊА НА GUCCI GUILTY СО ЕЛИОТ ПЕЈЏ, ЏУЛИА ГАРНЕР И АСАП РОКИ…

Gucci Guilty ја претстави новата кампања во која главните улоги ги толкуваат номинираниот за Греми музичарот Aсап Роки, добитничката на Еми актерката Џулија Гарнер и номинираниот за Оскар актерот Елиот Пејџ.

Снимена од Глен Лачфорд, рекламата му оддава почит на самоприфаќањето, пријателството и љубовта во сите негови форми.

Кампањата не повикува секој од нас да остане дома, односно на симболично место каде што можеме слободно да прифатиме тоа што сме. Во овој простор на имагинација, Асап Роки,Џулија Гарнер и Елиот Пејџ ги слават безбројните повторувања на љубовта, отелотворувајќи целосно самоприфаќање и покажувајќи како отвореноста ја ослободува најчистата форма на изразување.

Мирисите Gucci Guilty Pour Femme и Pour Homme нè покануваат да истражуваме, создаваме и да се поврземе со нашите најверни јас.

Gucci Guilty Pour Homme го претставува слободниот дух на новата генерација љубители на мириси. Индивидуалните, но сепак природно хармонични, машки и женски парфеми отелотворуваат декларација на самоизразување и бестрашност. Горните ноти на розова пиперка, зачинет, интензивен вкус се мешаат со заживувачки италијански лимон. Во срцето има ноти на цвет од портокал измешани со нероли и француска лаванда. Основните ноти на пачули отелотворуваат модерен израз на сензуалност, мистерија и интрига.

Мирисот Gucci Guilty Pour Femme ги комбинира врвните цветни ноти. Горните ноти на мандарина се измазнуваат со природен бергамот и розова пиперка. Срцевите ноти се јорговани, контрастни со маслото од здравец, што резултира со фина мешавина. Основните ноти вклучуваат пачули и килибар.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Пејачката Лана Дел Реј беше уловена од папараците на плажа во Рио де Жанеиро, а во преден план е нејзиниот изглед кој многу се...

Green Tea

Ако сте работеле неуморно цел живот за да станете еден од најбогатите луѓе на планетата, ќе ви биде простено што сакате да забавите, да...

Cotton Club

Познатата оскаровка Џесика Честејн изгледаше одлично пред студиото на NBC во Њујорк. За снимањето на Today Show, 46-годишната актерка се одлучи за комбинација на...

Fool Moon

Познатиот холивудски актер и заводник Ал Пачино чека дете со својата девојка Нур Алфала, која е во осмиот месец од бременоста. Оскаровецот (83) и...

Advertisement