Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

НИКОЛАС КЕЈЏ ВО НОВАТА КАМПАЊА CASABLANCA ЕСЕН/ЗИМА 2022…

Легендарниот холивудски актер Николас Кејџ е новото лице на кампањата на Казабланка AW22, покрај моделите Олтон Мејсон и Анок Џаи.

Триото позираше пред објективот на парискиот фотограф Хуго Конт, со уникатна фотографска приказна која има за цел „да ја надмине модата, дестилирајќи ја суштината на брендот во момент на поп културата“.

Креативниот директор Чараф Тајер сакаше да најде некој кој може да ги прифати неговите уметнички вредности и да допре до широк опсег на луѓе. Тој бараше некој што е универзална икона, а Николас Кејџ беше природен и погоден.

„Лос Анџелес е важен град за мене и сакав да создадам холивудски момент помеѓу моделите што ги сакам, како Олтон Мејсон кој ми е драг пријател и Анок Џаи која навистина ја сакам и мислам дека е една од најубавите жени во светот. Потоа, тука е легендарниот Николас Кејџ. „Јас и Хуго сме исто така добри пријатели и сакавме да работиме заедно долго време, па оваа кампања дојде во совршено време“, рече Чараф Тајер, креативен директор на брендот.

Креативниот концепт е инспириран од раните слики на американскиот уметник Ерик Фишл, а кампањата е снимена во Лос Анџелес. Сликите особено зборуваат за американското следење на соништата на хедонистички и сатиричен начин. Моделите одлично ја надополнуваат целата приказна со главниот актер Николас Кејџ, познат по култните филмови како „Wild at Heart“ на Дејвид Линч.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Денес овој плоштад повторно блесна, а благодарение на граѓаните и властите кои го зачуваа неговиот историски шарм и автентичност, ја носи титулата најголем средновековен...

Green Tea

И покрај тоа што веќе е во шестата деценија, сепак изгледа многу подобро од многу девојки во триесеттите години. Никол Мичел Марфи, поранешна манекенка...

Route 66

Во текот на изминатите три години од своето основање, Little Car Company со седиште во Велика Британија се прослави со создавање прекрасни, рачно изработени...

Fool Moon

Актерката Скарлет Јохансон (37) е на одмор со пријателите и сопругот Колин Џост на јахта во Хемптонс, а во оваа прилика познатата русокоса предизвика...

Advertisement